ZABORONENOЗ метою виконання у місті Конотопі Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» видано розпорядження міського голови від 07.12.2015 №329-ОД «Про     реалізацію    у    м.Конотопі     Закону  України    «Про  засудження  комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону  пропаганди їхньої символіки» відповідно до якого забезпечено демонтаж пам’ятників історії та монументального мистецтва, що були розташовані на території міста та пов’язані з періодом радянської доби.

У період з квітня 2015 по лютий 2016 року на території міста забезпечено демонтаж пам’ятників особам, які займали керівні посади в комуністичній партії СРСР, зокрема: пам’ятника Кірову С.М. (в міському парку культури і відпочинку), пам’ятників Радченку С.І. (пр.Миру) та Радченку І.І. (перехрестя вул.Лазаревського та пр.Червоної Калини). Демонтовано інформаційні дошки з наступних об’єктів культурної спадщини: Пам’ятне місце революційних подій (площа Свободи); Будинок, у якому народились і провели дитячі та юнацькі роки революційні діячі брати   Радченки С.І. та І.І. (вул.Г.Тхора) та з Будинку, у якому   3 березня 1917 року відбулось перше легальне засідання Конотопської організації РСДРП (б) (вул.Новікова).

Керівництвом ТОВ «Бета Сервіс» здійснено роботи щодо демонтажу пам’ятників Новікову П.І. та Леніну В.І., що були розташовані на території даного підприємства.

Слід зазначити, що всі завдання передбачені вимогами  Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо демонтажу пам’ятників історії та монументального мистецтва, що увічнювали пам’ять про осіб, які займали керівні посади в комуністичній партії СРСР по місту Конотоп виконані у повному обсязі. Маємо надію, що вже в недалекому майбутньому на постаментах з яких колись грізно визирали комуністичні діячі, височітимуть пам’ятники, що прославлятимуть героїчне минуле нашого народу та увічнюватимуть пам’ять про видатних конотопців.