prut1У Конотопі за ініціативи секретаря міської ради Олени Багрянцевої та небайдужих містян відбулося чергове засідання ініціативної групи щодо створення притулку для собак, у якому б тварин стерилізували, а через певний час відпускали.

Варто зазначити, що у більшості європейських країн вбивство безпритульних тварин є недопустимим і карається на законодавчому рівні, або ж передбачає великий ступінь соціальної відповідальності і контролю з боку держави та суспільства. Крім того, встановлено, що вбивство не завжди допомагає зменшити популяцію безпритульних тварин. Найкращий контроль чисельності – відлов та стерилізація.

Ще однією передумовою створення ініціативної групи стали неодноразові звернення активістів нашого міста до міського голови та секретаря міської ради із закликами звернути увагу на дану проблему та  пропозиціями щодо її вирішення.

“Ми давно шукаємо альтернативні методи боротьби з бродячими тваринами, адже випадків укусів на території міста стає все більше. На сьогоднішній день вбивати, отруювати чи якимось іншим чином позбавляти життя собак ми не можемо, це – не гуманно, до того ж є закон, який забороняє жорстоке поводження з тваринами. Дуже добре, що є такі люди, які самі запропонували зайнятися цим питанням, і якщо їх ентузіазм не зникне, ми будемо їм в усьому допомагати,” – повідомила Олена Багрянцева. Вона додала, що питання досить складне і одразу не вирішиться, але перспектива у цьому починанні є і  представники влади його підтримають.

До обговорення наболілого питання, яке цікавить громаду нашого міста, долучилося чимало людей, переважно молодь. Кожен із присутніх запропонував свою сферу, у якій міг би надавати благодійну допомогу. Так, серед учасників засідання були і кінолог зі стажем, і дресирувальник, зоопсихолог, бухгалтер, фінансист, журналіст, будівельник, спеціаліст IT-технологій, які запропонували свої послуги на волонтерських засадах. Виявилося і чимало людей, які вже готові допомогти матеріалами чи коштами для організації притулку. Найважливіше завдання  майбутнього створеного притулку, яке визначили активісти – це не давати безпритульним тваринам розмножуватися і максимально допомогти їм знайти нових господарів. Наразі іде підготовка до розробки проекту притулку.  Також ініціатори думають над назвою  та  створенням емблеми, до чого може долучитися кожен бажаючий.  Пропонуємо усім небайдужим взяти участь у створенні притулку та вступати у громадську організацію захисту наших чотирилапих друзів, яка наразі знаходиться у процесі реєстрації.prut2