SV39 березня у Конотопі на площі Миру , біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відбувся багатолюдний мітинг з нагоди 202-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря. У заході брали участь керівництво міста, депутати міської ради, представники громадськості та ЗМІ.

Міський голова Артем Семеніхін у своєму виступі коротко розповів про життєвий шлях Т.Г.Шевченка, його визначну роль у становленні української нації та пророчу силу його творів для прийдешніх поколінь. ” Тарас Шевченко – це пророк української нації. Це людина, яка жила і хворіла Україною, яка померла за Україну. Наше з вами завдання – не зрадити його поступу і чітко слідувати всім його настановам, зробити все, щоб втілити в життя наступні його слова: “і на оновленій землі Врага не буде супостата , а буде син і буде мати, і будуть люди на землі”. Ми маємо , так як і поет, твердо вірити у визволення народу, у перемогу добра, правди і людяності”, – сказав Артем Семеніхін. Символічним є і той факт, що сьогодні, 9 березня, вся вільна Україна підтримує справжню патріотку, героїню нашої нації Надію Савченко. Секретар міської ради Олена Багрянцева звернулася до громади: “Ми знаємо, що зараз у “московських кайданах” знаходиться тендітна, але сильна духом нескорена жінка. Вона безмежно любить Україну та хоче повернутися додому.” Всі присутні дослухалися до  ініціативи Олени Багрянцевої та разом, взявшись за руки, утворили живий ланцюг, висловивши таким чином  Надії свою підтримку.

Наприкінці урочистостей міський голова Артем Семеніхін разом з громадськістю поклав квіти до підніжжя нашого Кобзаря, співця, пророка українського народу Т.Г.Шевченка.

Після урочистостей вся громада долучилася до перегляду виставки, яка розташувалася просто неба біля пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. Тема виставки, презентованої Інститутом національної пам’яті, : “Українська друга світова”.  Запрошуємо всіх відвідати дану експозицію протягом березня поточного року.IMG_3082SV4