56715 березня в Конотопському міському краєзнавчому музеї  ім.О.М.Лазаревського відбулось відкриття виставки з фондів Сумського обласного художнього музею ім.Никанора Онацького, «Никанор Онацький: історія, факти, документи, творчість. Становлення музейної справи на Сумщині», багатогранна діяльність якого стала джерелом національного відродження Сумщини.

На виставці представлено оригінальні живописні і графічні твори власне засновника музею – Никанора Харитоновича Онацького, архівні матеріали з фондів музею та архівів Полтавщини, що відтворюють історичну правду і хронологію подій, що відбувались в житті першого директора музею, діяльність якого невід’ємно пов’язана з роками становлення першого музейного закладу в Сумах.

Становлення музейної справи на Сумщині нерозривно пов’язано з іменем Никанора Онацького – громадського діяча, художника, поета, педагога. Справою його життя стало створення у місті Суми окружного художньо-історичного музею, що переживши лихоліття, став провідним науково-методичним центром області з питань образотворчого, декоративного і народного мистецтва.

На заході з вітальним словом виступили представники міської ради, Сумського обласного художнього музею ім.Никанора Онацького, Батуринського заповідника «Гетьманська столиця» та Конотопського міського  краєзнавчого  музею ім.О.М.Лазаревського.

Відкриття виставки супроводжувалось чудовими музичними вітаннями вихованців дитячої школи мистецтв (керівник Ірина Трусенко),                        барда-гітариста Олександра Спригіна та вокально-інструментального ансамблю міського будинку культури «Зоряний» (керівник Ігор Карнаух).

Виставка експонуватиметься в Конотопському міському  краєзнавчому  музеї ім.О.М.Лазаревського до 15 квітня.

Згідно реалізації проекту Сумського обласного художнього музею по організації пересувних виставок у 2016 році, в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського експонуватиметься ще дві виставки з обласного музею художнього музею ім.Никонора Онацького:  «Мальовнича Україна» (з 15 квітня по 15 травня) та  «Нематеріальна культурна спадщина людства: Петриківські розписи, Кролевецькі рушники» (з 15 травня по 15 червня).