25-26 березня 2016 року у м. Суми провели Форум для студентів-активістів технікумів та коледжів Сумської області в рамках проекту forum«Медіаграмотність. Протидія ворожій пропаганді» за фінансової підтримки управління молоді та спорту Сумської ОДА. Вдалося зібрати понад 30 студентських лідерів з Індустріально-педагогічного технікуму КІ СумДУ, Конотопського медичного училища, Політехнічного технікуму Конотопського інституту  СумДУ, Лебединського педагогічного училища імені А. С. Макаренка, Роменського коледжу КНЕУ, Роменського коледжу СНАУ, Хіміко-технологічного коледжу імені Кожедуба ШІ СумДУ, Сумського медичного коледжу, Сумського коледжу харчової промисловості НУХТ, Машинобудівного коледжу СумДУ, Сумського коледжу СНАУ, Сумського кооперативного технікуму, Путивльського педагогічного училища імені Руднєва, Путивльського коледжу СНАУ, Роменського вищого професійного училища та Охтирського коледжу СНАУ.

Училися бути медіа грамотними: бачити різницю між інформуванням та пропагандою, розпізнавати фейки та джинсу, аналізувати інформацію. На тренінгу «Аналіз бюджетної політики в сфері освіти» говорили про фінансування навчальних закладів, дізналися, з чого складається бюджет навчального закладу, які є основні статті витрат, як діяти, коли  вимагають хабар та як боротися з проявами корупції. Вдалося напрацювали багато проектних ідей в рамках програми «Fctive Citizens», серед яких: “КРУТИіЗНАй” (велоекспедиція з метою дослідження культурної спадщини та традицій з перших вуст),  систематична профорієнтаційна робота з дітьми-сиротами з інтернатів “Долоні Щастя”, Еко-конкурс по збору сміття, Краєзнавчий обласний квест “100 добрих справ” і т.д.

Студенти отримали знання та добру порцію мотивації для того, аби бути активними, розвиватися та реалізовувати власні ідеї!forum1