Співпраця в галузі культури з представниками різних найональностей, які мешкають у місті Конотоп 

01Шалений розвиток глобального світу вніс істотні корективи до етнічної мапи України. В структурі її населення з’явилися досить численні національні меншини, які стали невід’ємною частиною образу сучасної України. Актуальним для нашої держави стає формування єдиного соціокультурного простору, який сприяв ствердженню та збереженню національної скарбниці кожної етнічної одиниці.

На початку 2016 року в нашому славетному Конотопі, місті, де крім українців проживають люди багатьох національностей,  відбулася непересічна подія – з метою активізації співпраці виконавчого комітету Конотопської міської ради з мешканцями різних національностей міста, за ініціативи міського голови Артема Семеніхіна був підписаний Меморандум про співпрацю з національними меншинами міста Конотоп. Наразі проведено декілька зустрічей, в тому числі й особисто міським головою з представниками нацменшин міста, де намічений широкий план спільних заходів за різними напрямками, у тому числі, культурно-мистецького спрямування.

На виконання Меморандуму про співпрацю, в закладах культури міста розроблені власні заходи, що включають до себе тісну та  багатосторонню співпрацю з представниками різних національностей. Зокрема, багаторічна дружба існує між відділом культури і туризму міста, закладами культури та громадською благодійною організацією  «Конотопський єврейський фонд Естер». Цікавими, змістовними та емоційними були заходи, проведені протягом 2015 року, а саме: відкриття персональної фотовиставки Михайла Каральника та Клари Нейкової, присвяченої пам’яті солдата Армії Оборони Ізраїлю – Ашера (Олексія) Нейкова, в рамках відзначення Дня міста відбулось експонування виставки картин та проведення майстер-класу в техніці об’ємна вовняна акварель «Тепло акварелі», урочисто відкрилася та експонувалася виставка картин в техніці «об’ємна вовняна акварель» «Тепло акварелі», а також майстринями центру «Естер» проведено три майстер-класи по виготовленню картин в даній техніці для мешканців міста. Всі ці заходи проведені на базі Центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир».

27 березня 2016 року в міському будинку культури «Сучасник» відбувся спільний мистецький захід творчого колективу будинку культури та ЄОЦ «Естер» – прем’єра вистави «Мазаль тов» за участі аматорського театрального колективу «Фенікс» (режисер Аркадій Бомштейн). Поціновувачі театрального мистецтва (а в залі того дня був аншлаг) насолодилися переглядом комедійної п’єси і були у захваті від дійства. Чудові декорації та00 професійне озвучення доповнили професіоналізм акторів.

У 2016 році також планується ціла низка заходів з розширення культурних існуючих зв’язків, як то в квітні – проведення майстер-класу по виготовленню прикрас «Весняна насолода», восени – літературний вечір «Поезії різних народів» за участю місцевих письменників, журналістів на базі центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова, показ вистави «Мазель тов» театрального колективу «Фенікс» просто неба для мешканців міста під час проведення одного з загальноміських свят. Маємо надію, що спільні проведені заходи, виставки, вистави стануть гарною традицією та запорукою міцних взаємин між національностями. Одне з головних завдань, що перед нами ставить сьогодення – підтримка атмосфери толерантності, запобігання міжнаціональної напруги та конфліктів. Нам всім, у тому числі працівникам галузі культури, котрі засобами культурно-мистецьких заходів, виставкових та інших проектів висвітлюють, пропагують, вчать та надихають суспільство на високе, естетичне та дійсно громадянське, необхідно об’єднувати представників всіх національностей навколо Української державності та 02загальнолюдських цінностей.