09-10 квітня 2016 року директор Конотопської гімназії Юлія Баранник та заступник директора Людмила Самодай узяли участь у Другій національній (не)конференції для шкільних педагогів EDCAMP UKRAINE 2016, яка відбувалася в м.Харків.000000000

У суботу і неділю 500 учасників зустрічі – учителі, адміністратори сфери освіти, бібліотекарі, працівники музеїв, бізнесмени, учні і батьки, вибрані за конкурсом з 700 охочих з усієї України, обмінювалися думками з актуальних питань – від особливостей онлайн-освіти і гендерних “окулярів” педагогів – до бесід з учням про секс і наркотики та способи розвитку в дітей критичного мислення. Учителі мали можливість побувати на відкритих уроках і майстер-класах педагогів-новаторів, у тому числі з міст України, США, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Угорщини, Грузії, Вірменії.

За словами учасника заходу, заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, такого роду зустрічі – крок уперед у модернізації школи. “Нам дісталася в спадок від СРСР авторитарна модель школи, де дітей учили запам’ятовувати, а не думати. Новий учитель повинен розвивати мислення учня, готувати його до життя в суспільстві. Аби вчитель міг реалізувати це завдання, його треба підтримати. Ідеться не лише про загальну комп’ютеризацію шкіл, а й про гідну зарплату вчителя. Це одна з головних мотивацій його професійного зростання”, – вважає  Павло Хобзей.