15-17.04.2016, ОДЕСА

14В Одесі пройшли чергові змагання з карате під девізом «В єдиній Україні – єдине карате». Метою змагань стало об’єднання різних шкіл та стилів карате. Перший Об’єднаний чемпіонат зібрав в Одесу представників п’яти визнаних у всьому світі стилів традиційного японського карате. Співорганізаторами чемпіонату стали всеукраїнські організації карате: Українська Спілка Федерацій Карате, «ІКА Госоку Рю Будо» та Всеукраїнська Федерація Карате.

Сумщина була представлена спортсменами ДЮСШ «Авангард», сумського клубу «Терра-СКІФ» та клубу «Воїн» з Конотопу. В загальному заліку сумчани поступилися тільки збірним Запорізької та Одеської областей і посіли третє командне місце. У скарбниці команди 12 золотих, 13 срібних та 10 бронзових нагород. В командному заліку серед клубних команд конотопський «Воїн» став другим.

Переможцями в дорослих змаганнях стали сумчани Іван МАЩЕНКО і Марина ПРОКОПЕНКО (обидва ДЮСШ «Авангард» – «Терра-СКІФ»), а також Артур ПОНОМАРЬОВ з Конотопу. Срібло також здобув Іван Мащенко.

Беззаперечним лідером юніорських змагань став першокурсник коледжу КІ СумДУ Артур ПОНОМАРЬОВ, на рахунку якого 3 золоті і 1 срібна медалі в різних розділах змагань та титул «Гранд чемпіон з ката» серед юнаків 16-17 років. Перемогу також здобували Владислав ШАПАРЕНКО (ДЮСШ «Авангард» – «Терра-СКІФ»), а також Ярослав НОВІКОВ, Владислав ТАЛАЛА, Катерина СОЛОВЙОВА та Матвій П’ЯТНИЦЯ з конотопського «Воїна». Срібні та бронзові медалі на рахунку Павла ОНОПРІЄНКА, Андрія КОВАЛЬОВА, Кирила ОСТАПЕНКА, Адама АБУ МУСТАФИ, Данила МЕДВЕДЮКА та Івана ТРОЦЕНКА (всі ДЮСШ «Авангард» – «Терра-СКІФ»), а також Каріни ПОНОМАРЬОВОЇ, Іллі КОНЮХОВА, Андрія МОСКАЛЕНКО, Владислава СУПРУНА, Сергія ОМЕЛЬЧЕНКА.

В командних розділах сумчани також завоювали три нагороди. Друге місце в командному куміте завоювала команда «Терра-СКІФ» (Єгор ПАНАСЮРА, Кирило ОСТАПЕНКО, Станіслав ЧАЛИЙ, Данило МЕДВЕДЮК та Владислав ШАПАРЕНКО). В командних ката для 10-13 років срібними медалями відзначена команда «Воїн» (Владислав БИЛО, Ярослав НОВІКОВ та Каріна ПОНОМАРЬОВА). В категорії 14-17 років команда «Воїна» (Владислав ТАЛАЛА, Артур ПОНОМАРЬОВ та Владислав СУПРУН) стала третьою.

До змагань спортсменів готували тренери Григорій ХЛИСТЕНКОВ, Анатолій ЛОЗОВИЙ та Віталій ГУТЕНКО).15