«Чорнобиль – це подвиг і безсилля, це пам’ять і нестримний біль», приурочена до 30-ї річниці з дня Чорнобильської трагедіїIMG_0226

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі, і скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогу ціну.

22 квітня у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулась зустріч-пам’ять  «Чорнобиль – це подвиг і безсилля, це пам’ять і нестримний біль», приурочена до 30-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії.   На захід завітали учні та вчителі ЗОШ №5, працівники музею молодший науковий  співробітник музею Ніна Несвідоміна та лектор-екскурсовод Ірина Капустіна  розповіли про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, про її причини та наслідки. Присутні переглянули відеофільм «Аварія на ЧАЕС. Погляд через роки», створений міською телерадіокомпанією «Контакт» та ознайомились зі спогадами наших земляків – ліквідаторів Чорнобильської аварії. Це люди різних професій, різного віку Біда їх об’єднала, і в  їхньому життєвому паспорті значиться прописка «чорнобилець».

Про те, яким життям живе Чорнобиль сьогодні, присутнім розповіли документальні кадри фільму «Чорнобильська зона».

Наприкінці зустрічі учні мали змогу переглянути міні-виставку із фондів музею «Зірка на ім’я Полин».