ruta23 квітня в міському будинку культури «Зоряний» відбувся відбірковий конкурс XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 2017». Метою заходу є цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців Сумщини.

У заході взяли участь 44 виконавці та музичні колективи з Сум, Конотопа, Шостки, Кролевця, Ромен, Конотопщини, Глухівщини, Ямпільщини та Сумського району.

До складу суддівської ради увійшли: Мирослав Мельник – виконавчий директор Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», голова суддівської ради; Наталія Бойко – провідний методист Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв; Костянтин Гордійчук – керівник рок-гурту «Моноліт» Шосткинського центру культури та дозвілля; Олена Гончаренко – провідний методист Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв;  Олена Шинкаренко – начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради та Вікторія Осташко – викладач Конотопської дитячої музичної школи №2.

Критерії суддівського відбору стали новизна, сучасність, молодіжність, оригінальне творче обличчя, індивідуальність виконавців, що були поєднані з українською національною визначеністю музики і виконання.

Учасники відбірковий конкурс XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017» демонстрували свої вміння впродовж цілого дня. За умовами відбіркового конкурсу кожен з них повинен був виконати 3 пісні українською мовою.

За результатами відбіркового конкурсу у номінації «Український автентичний фольклор» переможцем став народний художній колектив фольклорний ансамбль «Любисток» (м.Шостка), а до резерву потрапив зразковий аматорський обрядово-фольклорний колектив «Весняночка» (Конотопський район); у номінації «Популярна музика» I місце виборола Дмитренко Ганна з Глухівського району, а до резерву потрапили Альона Шевченко, Микита Іщенко та Ганна Осадча (м.Конотоп), Маргарита Парасоткіна (Ямпільский район), та Тетяна Стеценко (Сумський район);                  у номінації «Акустична музика» перемога дісталася Конотопському гурту «Different dreams» («Різні сни»), а до резерву потрапили Олександра Люта (м.Суми), Катерина Оврамець та Андрій Кравцов (м.Шостка); у номінації «Рок-музика» переможця не було визначено, до резерву потрапили: гурти «Wrong Habit» (м.Конотоп), «НеВсе» (м.Конотоп), «Новий день» (м.Конотоп) та «From Inside Out» (м.Кролевець). Соліст гурту «From Inside Out» (м.Кролевець) отримав відзнаку за кращий вокал.

Заряджали позитивною енергією всіх глядачів переможці одного з перших фестивалів «Червона рута» – рок-гурт «Моноліт» (м.Шостка).

На відміну від інших, «Червона рута» залишається єдиним фестивалем, який цілеспрямовано підтримує саме молодих, ще невідомих виконавців,                      а вхід на відбіркові конкурси є вільним для усіх бажаючих.

Вважаємо, що проведення даного конкурсу допоможе талановитій молоді нашого міста засяяти новими яскравими барвами.