22 квітня люди по всій планеті відзначають найбільше Міжнародне екологічне свято – Всесвітній день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом EK22041турботи за наш спільний дім.

 

Конотопська гімназія приєдналася до світової спільноти та провела квест з енергозбереження (конкурсно-пізнавальна гра) під назвою: «Я, майбутнє та енергія!». Даний захід був підготовлений на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

На початку учнів привітала начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Та звичайно оптимізації споживання енергетичних ресурсів, і важливу роль у цьому відіграє саме виховання свідомих енергоспоживачів. Сьогодні енергоефективну ініціативу міста підтримує Європейський Союз. Буде здійснено цілий комплекс енергозберігаючих заходів у гімназії, і мені приємно відзначити, що у закладі під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження».

 

Відповідно до правил гри учні були розподілені на десять команд по п’ять учасників:  «Іскра», «Скандинавський лебідь», «Творці», «Діти планети», «Молекули», «Екодім», «Екоклас», «Вогонь», «Енергетик», «Лідери».

Головне завдання квесту  – пройти правильно усі творчі, теоретичні, креативні та нестандартні станції, відповідно до маршрутних карток.

 

Розпочалася гра конкурсом «Візитівка команди»,  команди презентували свою назву та гасло. Слід відмітити, що діти серйозно підійшли до командних гасел, які можуть навіть стати гаслом «Тижня сталої енергії у місті», наприклад гасло команди «Енергетик»: «Збережемо природу для усього Нараду!».

 

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали десять станцій:

На станції «Водиця – усьому цариця» діти проводили досліди з властивостями води, малювали карту річок області.

На станціях «Відеокросворд», «Відеовікторина», «Бліц», «Думай швидко – дій активно», «Найспритніший» учасники відповідали на тематичні запитання, відгадували відео-загадки, формували поради з енергозбереження.

За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.

На станціях «Збирання та сортування вторинної сировини», «Екологотип», «Маркування» діти розподіляли вторинну сировину у імпровізовані контейнери, розміщували на карті світу екологічні логотипи, вгадуючи, яким країнам вони належать.

Найбільше захвату викликала станція «Екологічне дерево» на який кожен учасник команди на відбутку власної руки, вирізаному з кольорового паперу, писав екологічну пораду. Усі «руки-порадники» прикріплювалися на карту України.

 

Команди впоралися з завданнями, підготовленими вчителями природничих дисциплін спільно з учнями 10 класів, на відмінно.  Усі учасники квесту отримали дипломи, а переможці, які посіли перше («Скандинавський лебідь»), другі («Творці», «Діти планети») та треті місця («Іскра», «Молекули») – подарунки від Євросоюзу: енергозберігаючі лампочки, світлодіодні ліхтарики, блокноти та ручки.

 

Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження та проблем довкілля. Директор гімназії Юлія Баранник, на завершенні заходу зазначила, що «тема енергозбереження буде завжди пріоритетною для нашого навчального закладу».

 

«На землі, у домі вселюдському —

Протиріч і негараздів тьма.

Будьте, люди, бережливі в ньому!

І тоді достатньо буде всім тепла!».EK22042