Останніми днями громада нашого міста, як і більшість українців, обурена ситуацією, яка склалася у державі з  пільговим проїздом у громадському транспорті. Зокрема, у Конотопі не всі мешканці володіють достовірною інформацією щодо цього питання. У зв’язку з великою кількістю звернень на  цілодобову  телефонну службу  066 при міській раді, вкотре інформуємо громаду міста, відповідаючи на їхні запитання:

–         Чи правда, що в Конотопі влада міста заборонила безкоштовний пільговий проїзд у громадському транспорті?

 

–         Ні, це не так. Безкоштовний проїзд пільговикам у громадському транспорті заборонив президент України Петро Порошенко, ветувавши 9 березня 2016 року рішення Верховної Ради про виділення коштів  з Держбюджету на ці видатки. Нагадаємо, що Закон України № 4024 «Про внесення змін до додатків №3 і №7 до ЗУ «Про державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг» був оприлюднений 18 лютого 2016 року. Але вже 9 березня президент його ветував.

 

–         Чим мотивував своє рішення Петро Порошенко, забороняючи фактично пільговикам право безкоштовного проїзду?

 

–         Президент України пояснив це тим, що люди і так отримують багато субсидій.

 

–         Що зробив міський голова Конотопа Артем Семеніхін та депутатський корпус, аби допомогти пільговикам відновити соціальну справедливість, порушену П. Порошенко?

 

–         Міський голова Артем Семеніхін консолідував депутатський корпус довкола цього питання і на сесії міської ради від 28.04.2016р. одноголосно було прийняте рішення про компенсацію пільгових перевезень в комунальному транспорті. А саме: У  конотопському трамваї (як і раніше, без обмежень) та на комунальному автобусному маршруті №10 (2 пільгових місця).

Фактично, влада нашого  міста взяла на себе зобов’язання держави, яка, з доброї волі президента не знайшла «копійок», які на фоні загального зубожіння населення для когось являються, по суті, цілим статком.

Міський голова Артем Семеніхін і надалі буде працювати на добробут громади Конотопа та боротиметься за відновлення соціальної справедливості.

Все буде Україна!