P5260058Сімейні читання – це форма спілкування, в якій беруть участь як мінімум троє: дитина, батьки і автор книги. Створення бібліотек за принципом сімейних – це не віяння моди, а необхідність сьогоднішнього дня.

Важко точно визначити, коли починається вплив дитячої бібліотеки на читання в сім’ї. Якщо читають батьки, читатимуть і діти. Це аксіома. І в цьому коловороті – книга, читання, навчання, виховання, бібліотека чітко бачить своє місце поряд з родиною і школою. Делікатно спрямувати батьків у русло

сімейного   читання, тактовно запропонувати послуги бібліотеки, ненав’язливо запросити до участі в спільних заходах, вчасно поінформувати про літературу, що допоможе вирішити проблеми в навчанні і вихованні дітей – ось в чому бачать бібліотекарі-професіонали своє завдання.

26 травня 2016 року у стінах центральної дитячої бібліотеки відбулося відкриття клубу сімейного читання «Сім’я + Книга = Родина». На захід були запрошені найактивніші користувачі бібліотеки різного віку з батьками. Ведуча ознайомила присутніх з книжковими новинками нашої книгозбірні, закликала до систематичного читання як дітей так і батьків, діти декламували свої вірші, відповідали на запитання казкової вікторини, разом з дорослими приймали участь у різноманітних іграх, конкурсах. Зустріч відбулася у теплій, дружній атмосфері.

Такі заходи в бібліотеці об’єднують родини, адже з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава.