Надзвичайно активно в нашому місті розвивається авіамодельний спорт, а саме серед моделей  повітряного бою. Близько 50 дітей займаються у авіамодельному гуртку12743704_580377098796820_1001021618692229065_n Конотопської станції юних техніків.

Досягнення гуртка вражають, його учасники не лише вдало рухаються по навчально-виховному процесу, але й приймають участь у низці різноманітних змагань. Окрім цього й самі добре вміють проводити змагання та збирати друзів на Конотопщині.

Вже 5 років постіль поблизу м. Конотопа відбуваються традиційні, єдині в своєму роді на всю Сумську область та північно – східні області нашої країни  змагання з повітряного бою на кубок ім. Віктора Федоровича Яркового.  У ході змагань переможців визначають в особистому заліку, у категоріях кордових моделей: F-2D школярі (д+к), F-2D спортсмени (д+к), F-2I спортсмени (д+к).  Невипадково змагання носять саме ім’я Віктора Федоровича, адже він один з основоположників авіамоделізму у Сумській області, зробив великий особистий внесок у розвиток мережі авіамодельних гуртків до останніх років життя виконував почесну місію судді на всеукраїнському рівні з авіамоделізму. Більшість тих, хто зараз займається авіамодельним спортом у нашій області, є його учнями та послідовниками.

У три денних змаганнях зазвичай приймають участь команди з 10-15  різних міст нашої країни. Ініціатором, ідейним натхненником та  постійним організатором є керівник авіамодельного гуртка станції юних техніків Борсяк Георгій.

Цьогоріч наша команда здобула перемогу у Всеукраїнських змаганнях учнівської молоді на Кубок України з авіамодельного спорту. 
19-22 лютого у м. Києві відбулися Всеукраїнські змаганнях учнівської молоді на Кубок України з авіамодельного спорту «Кубок Небесної Сотні» (моделі повітряного бою). Участь взяли 3 екіпажі Конотопської станції юних техніків у складі обласної команди спортсменів-авіамоделістів шкільного віку. За кубок змагалися 24 команди з різних міст – 8 областей нашої держави, загалом було понад 60 учасників. Змагання проводилися відповідно до Правил проведення змагань з авіамодельного спорту, затверджених FAI.

Бої були запеклими та несамовитими, адже для любителів такого виду спорту це не лише захоплення, а ціле життя під звук мотору з поглядом, направленим у небо.

«Авіамодельний спорт потребує багато зусиль, неабиякої уваги та витримки, адже окрім польотів та змагань значний проміжок часу займає виготовлення літаків, підготовка моторів та цілісний комплектаж моделі. Дітям дуже подобається робити все це власноруч, тим більше, що вони добре знають, що кожна нова модель – це новий політ, нові змагання, нові враження та емоції, які переповнюють навіть дорослих. «Особисто у мене щоразу завмирає серце та подих, коли я заводжу новий мотор та, взявши за руку нового учня відчуваю, як несамовито б’ється його серце, а очі наповнюються щастям», – зазначає Георгій Борсяк керівник авіамодельного гуртка станції юних техніків.

З метою подальшого розвитку, популяризації та вдосконалення, пропаганди авіамодельного спорту, збільшення мережі гуртківців та залучення школярів до занять технічними видами спорту,  стимулювання творчого, інтелектуального, фізичного розвитку дітей, зросту спортивно – технічної майстерності,  організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва наразі конче необхідне оновлення матеріально технічної бази авіамодельного гуртка Конотопської станції юних техніків.

Осторонь цієї справи не залишилась  Олена Сердюк, депутат обласної ради, голова бюджетної комісії, яка проявила ініціативу допомогти гуртківцям та зголосилася придбати 2 мотори  ФОРА 1,5, мінімальна вартість 1 шт. 2200 грн., та 2 мотори MS-f2d 2,5 калильний, мінімальна вартість 1 шт. 4100грн.  на  загальну вартість 12 600 грн. На найближчій сесії обласної ради дані кошти будуть виділені і вже зовсім скоро вихованці авіамодельного гуртка зможуть насолодитися польотами на нових моторах.77X2y2siiow