1У місті Конотопі протягом 7 років працює та активно розвивається міська команда з паркур/фрірану «Art motion». У ній займаються понад 130 осіб різного віку, від 5 до 25 років. Команда «Art motion» неодноразово представляла наше місто на всеукраїнських та обласних змаганнях, подарувавши місту цілу низку нагород.

До того ж, проведення занять з паркур-фрірану спрямоване на організацію змістовного дозвілля молоді та юнацтва, стимулює розвиток фізичного здоров´я та активного здорового способу життя. Новий напрямок привернув увагу молоді, ставши популярним та охопивши чималу кількість молодих активістів.

«Наш обов’язок – підтримати та надати можливість підростаючому поколінню розвивати себе, займатися улюбленим видом спорту, проводити вільний час з користю та у безпечних умовах для життя та здоров´я,» – зазначає начальник віділу у справах молоді та спорту Ольга Качура.

Для того, щоб детальніше дізнатися про створення та розвиток команди ми поспілкувалися з її основоположником Сергієм Караваном:

«Добрий день, друзі! Хотів би розповісти вам історію створення та просування по нелегкому шляху розвитку команди, або, може, спільноти, чи сім’ї, групи людей, які всією душею віддані своїй улюбленій справі – паркуру / фрірану.

Все почалося з трьох друзів (згадаємо імена цих героїв – Михайло, Сергій і Андрій), з тих хлопців, які зважилися спробувати щось нове і ніким не випробуване в їхньому місті. Першими кроками, які спонукали нас на розвиток та наполегливу працю (яка полягла не тільки в тренуваннях, а й в саморозвитку і набутті досвіду в цьому невідомому мистецтві пересування), були перегляди відео-роликів батьків і творців паркуру і фрірана – Девіда Белля і Себастьяна Фука. Ну і, звичайно, не обійшлося без мотиваційних фільмів: «Ямакасі», «13 район» і «Зухвалі дні», переглянувши які ми зрозуміли, що хочемо цим займатися. З цього почався шлях проб і невдач, радості при виконанні нових елементів і прикрощів від падінь і нерозуміння оточуючих.

Ми, троє друзів, почали займатися не відразу. Випробували багато секцій, клубів, гуртків для фізичного розвитку. Одним з головних був Break Dance, який багато чому 2навчив нас в плані завзяття, подолання страху, розвитку сили волі, досягнення своїх цілей в будь-якому випадку.

Перші кроки (тренування) з паркур/фрірану  були зроблені в 2007 році, коли тільки починалася популяризація паркуру / фрірана в місті. Як і всі початківці, ми просто веселилися і хотіли стати сильнішими, витривалішими, виділятися з сірої маси свого оточення. Поступово з нами вирішили тренуватися друзі, знайомі. Так і почалася епоха розвитку цієї дисципліни в невеликому місті Конотоп.

Після деякого часу ми поставили собі за мету популяризації та просування паркуру у нашому рідному місті, адже в той час мало хто з наших земляків знав, що таке паркур і через це часто виникали проблеми і непорозуміння. І ось, навесні 2008 року було прийнято рішення про створення команди однодумців і борців за ідею – «Art Motion». У її складі було 8 чоловік (з початкових атлетів нині залишилося 5 осіб, які проявляють хоч якусь участь у розвитку команди). За період 2008-2016 р. команда пережила різні випробування (розпади, набір нових членів і відсіювання людей, які не виправдали довіри), але, не дивлячись ні на що, ми рухалися вперед.

Діяльність, яку нині проводить команда «Art Motion» можна назвати різнобічною. Це і прийняття участі у різних міських заходах (не тільки в якості паркур-атлетів), обласних і Всеукраїнських фестивалях; регулярні поїздки по різних містах України з метою обміну досвідом з трейсерами і приємного проведення часу зі своїми однодумцями. Для кожного з нас особливо важливі такі зустрічі, адже під час них ти реалізуєш себе, веселишся з натхненними, енергійними мрійниками і реалізаторами своїх цілей, отримуєш новий заряд натхнення та бадьорості для того, щоб продовжувати працювати далі.

Значним для нас досягненням є те, що одним з учасників нашої команди, а саме  Валерієм Пастушенко, у 2013 році  було встановлено Рекорд України з виконання кульбітів назад – 37 кульбітів за 41 сек.

Розповім трохи докладніше, чому ж ми займаємося.

Я думаю, всі розуміють, що для того, щоб розвивати і популяризувати щось, потрібна реклама, як громадська (у вигляді показових виступів та співпраці з адміністрацією міста) так і індивідуальна (спілкування з друзями, обмін досвідом під час спільних тренувань). Так само ми проводимо семінари ( «Паркур для всіх», «Для чого Я займаюся паркуром?», виїзд в табір «Мрія» з семінаром і показовими виступами, «Паркур як він є зараз» табір “Дружба” м.Суми і т.д.), під час яких роз’яснюємо людям «що таке паркур і з чим його їдять».

Хочеться відзначити позитивну тенденцію зростання числа слухачів семінарів. Якщо на першому були присутні менше десяти чоловік, то в наступних число учасників значно зросло. Також регулярно виїжджаємо командою в інші міста (відвідування DOS 2010-2015  – дня відкриття сезону паркуру в місті Ромни, V Міжнародного паркур фестивалю «Kharkov Urban Fest (2010 р)» – на якому представники нашої команди, об’єднавшись з паркур-атлетами м. Полтава, зайняли III місце в номінації «Краща паркур-команда»; зайняте II місце в командних змаганнях з фрірану на чемпіонаті Україні «Freerun Free Games 2014» м.Київ, індивідуальні перемоги членів команди: Пастушенко Валерій – зайняв почесне III місце на обласному чемпіонаті «Street Fest Konotop 2013», Караван Сергій – зайняв І місце на чемпіонаті «Sumy Extreme Style 9» м.Суми, а також I місце в чемпіонаті України з фрірану «Tattoo Collection 2014» м.Київ, приймав участь в Міжнародному фестивалі «Fresh Fest 2013» (пройшов в 8-ку найкращих) м.Севастополь і т.д.).

Дуже пишаємося тим, що організували та провели перший в Конотопі паркур-фестиваль «ЛунаПарк» (20.12.2009 р). Метою проведення даного заходу було не змагання хлопців, які тільки недавно прийшли в паркур / фріран, а скоріше мотивація їх – запалити в них дух «воїна» і наставити на «шлях істинний», атмосферою фестивалю стимулювати їх на старанні тренування в майбутньому.

Це наштовхнуло нас на створення щорічних фестивалів «Merry Christmas Contest» (проводиться на при кінці року, з 2012 р. і до сьогодні), «Діти майбутнє України» і ще низка контестів, чемпіонатів для підтримки морального духу атлетів міста, а також всіх, хто приїздить з інших міст.

Також команда Art Motion брала участь в різних відео-фестивалях: «Сильна Україна» (2009 р), «Мотор» (2010 р); неодноразово назва команди з’являлася на сторінках місцевих друкованих видань. Важливим вважаємо підтримку спілкування трейсерів через соціальну мережу «ВКонтакте» (до якого належить створення і просування групи «Art Motion – паркур/фриран команда г.Конотоп», в якій регулярно публікуються новини паркуру в світі і нашому рідному місті). До постійної роботи можна віднести проведення тренувань в спортивних залах міста і спеціальному майданчику в центрі міста для підтримки тонусу і збільшення рівня атлетів в зимовий і літній період.

Найбільше мені б хотілось зачепити тему наступних поколінь (тобто дітей, які хочуть займатися паркуром/фріраном).

У 2014 році була створена секція з тренувань дітей від 8 років. На цей час ми тренуємо більш ніж 30 учнів міста і маємо вихованців, які перевершують самих тренерів: Козейчук Ярослав зайняв І місце в фріран контесті на фестивалі «Sumy Extreme Style 11», э нездоланним переможцем щорічного фестивалю «Merry Christmas Contest» (в категорії діти) і різних поодиноких фестивалях; хочеться відмітити Діму Бондарчука, який має незламний дух до перемоги – зайняв 4 місце в фріран контесті м.Суми (серед підлітків), а також займає призові місця в чемпіонатах/фестивалях м.Конотоп.

В майбутньому планується розширити географію поїздок і дружніх зустрічей не тільки в межах України; проведення фестивалів та семінарів не тільки з фрірану, але і по трікінгу (дана дисципліна тільки недавно стала освоюватися в нашому місті); відкриття відео-блогу з навчальними відео; видання збірника «Те, що змушує задуматися», робота над яким зараз активно ведеться і багато-багато іншого …

Ось така у нас молода, але дуже дружна команда. Якщо вас зацікавила наша діяльність – приєднуйтесь до нас!» – розповів свої враження Сергій Караван, один з засновників команди, її очільник і до нині, ідейний натхненник та загалом дуже активна людина.

У ході розвитку команди постійно виникає потреба у допомозі дорослих та владних людей. Так і нещодавно виникла гостра необхдність в оновленні інвентарю з яким (точніше на якому) займається молодь. Уже протягом тривалого часу слідкував за розвитком команди та підтримував її Сергій Кузько, нині депутат обласної ради. Тож він не зміг залишитися осторонь проблеми, що виникла і першим відгукнувся на заклик про допомогу. Завдяки його зусиллям на найближчій сесії обласної ради буде 3виділено 9 000 гривень для придбання  6 матів, товщиною від 10 см. для продовження занять командою «Artmotion» з паркур/фрірану.