Протягом 2 років у нашому місті активно розвивається  популярний молодіжний рок-гурт «НОВИЙ ДЕНЬ». За такий короткий час хлопці-учасники вже встигли відіграти 11близько 20 концертів, мають більше десятка власних пісень, їх виступи є окрасою більшості загальноміських заходів. У скарбничці гурту нагороди за зайняті перші місця у різноманітних міських, обласних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Нещодавно вони вдало виступили на Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута 2016-2017», та завдяки вдалому виступу пройшли до фіналу фестивалю. Також одним з останніх досягнень став виступ хлопців на 1-му етапі Чемпіонату України з Дрег рейсінгу, що проходив в м. Конотоп.

Учасники гурту активно співпрацюють зі студією звукозапису DreamLife Studio Records та мають у своєму арсеналі понад 10 записаних власних пісень, які вже покорили радіо простори не лише нашої області.

Саме цей гурт став ініціатором та організатором проведення в нашому місті традиційних благодійних рок-фестивалів  «Важка ділянка VІ» та «Важка ділянка VІІ», у програмі яких були виступи понад 12 гуртів.  До того ж обидва заходи були організовані з благодійною метою, адже ініціатори проведення фестивалю – рок – гурт «Новий день» ставив головним завданням фестивалю збір коштів на лікування їх подруги Анастасії Кліндухової.

Даний гурт також являється ініціатором та організатором проведення протягом лютого 2016 року низки рок-концертів «LOVE TOUR», які проводилися з  метою розвитку та популяризації рок – культури в області, підтримки молодіжних ініціатив, змістовного дозвілля молоді, розвитку маловідомих рок-гуртів області,  з нагоди святкування Дня Святого Валентина. У рамках туру організовано низку концертів у містах Кролевець – 13 лютого, Шостка – 14 лютого, Конотоп – 20 лютого, Глухів – 25 лютого. У турі беруть участь гурти «FROM INSIDE OUT» м. Кролевець, «Новий День» м. Конотоп, «Моноліт» м. Шостка, у ході яких наші хлопці виступають на гідному рівні.

Рок-тур дозволив як починаючим, так і більш досвідченим гуртам зіграти на одній сцені, поділитися досвідом один з одним, розширити коло та географію шанувальників, поглибити зв’язки між гуртами, у ході туру його учасники спланували нові спільні культурні рок-проекти, якими незабаром порадують всіх нас.

«Ми досить молодий колектив, нам незабаром виповниться лише 2 роки, однак ми вже встигли відіграти близько 20 концертів, маємо більше десятка власних пісень, у скарбничці нашого гурту нагороди за зайняті перші місця у різноманітних міських обласних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях. До того ж ми вже маємо записані власні пісні, що зараз активно підкорюють радіо простори не лише нашої області. Організація туру та участь у ньому стала для нас дуже корисною, адже ми знаходимося у стадії активного розвитку колективу. Ми змогли спробувати себе в ролі як хедлайнерів концертів, так і неодноразово розпочинали їх, виступаючи першими. Ми змогли завоювати любов та увагу шанувальників з інших міст, наші групи в соціальних мережах поповнилися значною кількість людей. Ми проаналізували усі свої виступи їх плюси та мінуси, подивилися як працюють на сцені інші гурти, зробивши тим самим значний крок вперед. Та найголовніше те, що ми отримали – позитивні враження та досвід, ми отримали масу корисної інформації та позитивних емоцій», – зазначає один з організаторів туру, вокаліст, фронтмен  гурту «Новий День» –  Евгеній Штранін.

12Всі ці досягнення за такий короткий час є завдяки наполегливості учасників гурту, їх невтомній праці на благо його процвітання,  насназі, любові до творчості, до музики, нездоланній жазі до розвитку та вдосконалення.

Наразі хлопцями написано та виграно в обласному конкурсі проектів написаних інститутами громадського суспільства, проект під назвою «Говори Українською». Адже  в областях, що мають кордони з РФ, гостро стоїть проблема популяризації всього українського. Сумщина здебільшого російськомовна, тож потрібно робити конкретні кроки, щоб популяризувати українську мову і, в першу чергу, серед молоді. Тож у рамках проекту на центральній сцені міста відбудеться україномовний рок-фестиваль. До нього залучать гурти з Ніжина, Шостки, Кролевця та Києва. Фестиваль дасть змогу починаючим гуртам зіграти на одній сцені з більш відомими колективами, перейняти їх досвід та розширити коло прихильників. До і після концерту організатори проведуть соціологічне опитування, щоб побачити рівень спілкування українською мовою.

Зважаючи на таку активність молодого рок-гурту вони звісно ж потребують участі в їх долі спонсорів та меценатів, що вірять в них та готові всіляко підтримувати.

Одним з давніх друзів гурту є депутат обласної ради Микола Биркун, який завжди цікавиться розвитком гурту. Так, в одній з розмов перед підготовкою до чергового виступу хлопців на центральній площі міста, йому стало відомо що потребує заміни комплект тарілок на барабанній установці, вартість якого становить  13 380 грн. Для колективу, що складається з студентів та школярів ця сума надзвичайно велика. Отож, не втрачаючи часу Микола Борисович вирішив прийняти участь в вирішенні даної проблеми. Тож завдяки йому на найближчій сесії обласної ради потрібну суму буде виділено для придбання комплекту тарілок на барабанній установці.

Також відкриємо вам таємницю, що можливо незабаром хлопців чекає ще один приємний  сюрприз – це нова барабанна установка, принаймні попередню обіцянку її придбання вони вже отримали від міського голови Артема Семеніхіна, який активно цікавиться популярними молодіжними течіями у місті.13