31 травня, напередодні Дня захисту дітей, міський голова Артем Семеніхін ініціював зустріч з завідувачами дошкільних навчальних закладів. Трошки збентежені та все жxar3 з добрими посмішками на вустах, завітали керівники у кабінет до міського голови. Та це й не дивно, адже на їх пам’яті раптові зустрічі ініціювалися владою здебільшого з метою виклику «на килим», але аж ніяк не з протягуванням руки допомоги.

Головним питанням було обговорення забезпечення в повному обсязі фінансування дитячих садочків за рахунок місцевого бюджету. Всі керівники, з багаторічним досвідом роботи у сфері дошкільної освіти, мали змогу висловити своє бачення розвитку дошкільної освіти у місті, надати свої пропозиції, озвучити нагальні проблеми свої закладів. У ході діалогу вдалося досягти порозуміння і визначити одне спільне бачення напрямку дій, яке спрямоване на забезпечення безкоштовної дошкільної освіти у місті. За рахунок власних коштів батьки лише можуть забезпечувати свою дитину навчальним приладдям. Також поки що залишається відкритим питання харчування малюків.

У ході конструктивного діалогу, знаходження спільних точок дотику та порозуміння кожен очільник отримав для себе «домашнє завдання», адже за словами Артема Юрійовича, подібні зустрічі відтепер будуть систематичними. Суть завдання полягала в тому, що кожен завідувач має розробити план оновлення матеріально-технічної бази  свого дитячого садочка та розробити стратегічний план розвитку  закладу на наступні 3 роки. За ініціативою міського голови, у план неодмінно має бути включене забезпечення мультимедійними системами, інтерактивними іграми, електрообладнанням, встановлення сучасного світлодіодного освітлення на території садочків, зовнішнього відеоспостереження, утеплення будівель, капітальний ремонт дахів, заміна підвальних комунікацій.

Також гостро стоїть питання підвищення якості дитячого харчування, до розгляду якого повернуться найближчим часом. А поки що завідувачі ДНЗ на чолі зі своїм очільником Ольгою Беспалою мають ґрунтовно та виважено обдумати плани розвитку, задавши не лише напрямок виживання, а й напрямок осучаснення, модернізації садочків, підвищивши при цьому якість дошкільної освіти у місті, вивівши її на новий рівень, але тим самим, не втративши атмосфери людяності, добра та душевності у процесі виховання дітей.

Все буде Україна!

xar1