Чимало батьків купують своїм дітям квас, розфасований у поліетиленові пляшки, Але якщо уважно почитати інформацію на етикетці, то можна побачити , що з корисним kak_vibrat_detskoe_pitanieдля здоров’я напоєм, виготовленим за традиційною рецептурою, у нього спільна лише назва «Квас». У дійсності ж, це безалкогольний напій, виготовлений за допомогою води, емульсії, яка надає йому відповідного смаку, підсолоджувача та інших харчових добавок синтетичного походження.

Саме зі споживанням таких добавок вчені пов’язують виникнення у малюків модного нині діагнозу  «гіперактивність», але, зазвичай , йдеться не про надлишок позитивної енергії, а про підвищену емоційну збудливість, нетерплячість, нервовість, схильність до істерії. Таким дітям, як правило важко концентруватися на чомусь тривалий час, вони гірше засвоюють навчальний матеріал.

Без використання «хімічних покращувачів», на жаль практично не обходиться виробництво більшості цукерок, морозива, тістечок та інших ласощів. Чекати, що використання цих речовин у харчовій промисловості заборонять не варто бо це суперечить світовій політиці демократичного вибору, коли споживач, читаючи інформацію на маркуванні, повинен сам обирати, що йому більше до вподоби, дешевша продукція, яка довше може пролежати в холодильнику, чи дорога натуральна, яка швидко псується.

Реклама теж працює не на користь натуральним товарам. Мультиплікаційні герої з екранів телевізорів вчать дітвору просити не молоко й сир, а «кіндери» і йогурти з підозріло тривалим терміном зберігання.

З приходом спеки улюбленими ласощами як дорослих так і дітей стає морозиво. То, якщо ви хочете поласувати морозивом, виготовленим з молочної сировини, шукайте напис «ДСТУ 4733-2007». Морозиво, виготовлене на основі плодово-ягідної сировини матиме напис «ДСТУ 4734-2007».  А напис «ДСТУ 4735-2007» свідчить , що морозиво виготовлене з частковою заміною молочної сировини рослинними жирами.

Отже, перш ніж купити дитині той чи інший продукт, уважно читайте написи на етикетці, обов’язково зверніть увагу на термін зберігання та кількість харчових добавок, які він містить. Врахуйте, що індекс Е може не вказуватися явно, а ховатися під словами «розпушувач», «ароматизатор», «стабілізатор», «згущувач» тощо.

Продукція внутрішньодержавного споживання, яка пройшла сертифікацію, а значить і відповідні випробування на безпечність та якість, містить на маркуванні знак трилисника у напівколі з номером відповідного органу сертифікації. На міжнародному рівні продукція повинна бути позначена станда­ртом серії ISO 9000 “Управління якістю”. Таки знаки ставлять в осно­вному на експортні товари.

Смакота, яка викликає у вас сумніви, але яку полюбляє ваш малюк, повинна перетворитися на делікатес, який купують лише у свято. А дитячу звичку чимось перекусити між основними прийомами їжі краще задовольняти  фруктами, горіхами та родзинками і краще вітчизняного виробництва.