У рамках участі в Угоді Мерів, відповідно до завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року, на виконання комунікаційного плану logoEUSEW2016проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за фінансової підтримки Європейського Союзу, 13-18 червня 2016 року у місті будуть проведені заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW):

14 червня 2016 року – Екологічна казка «Хай на Землі панує чистота!» (ДНЗ№10 «Ялинка»).

Діти та вихователі підготували виставу для батьків, що популяризує бережливе ставлення до природи та знайомить із різними аспектами енергозбереження. Заплановано Проведення інтерактивних ігор для дітей та батьків.

13-17 червня 2016 року – акція у міському електротранспорті: «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!».

З 14-15 червня школа мистецтв та художня школа розмальовуватимуть трамвайний вагон з логотипом «Угода Мерів»: зображення на тему енергозбереження.

13 червня для дітей з пришкільних таборів працівниками КП «Конотопське трамвайне управління» буде проведено екскурсію. Діти дізнаються про історію трамваю у місті, ознайомляться з технічними особливостями функціонування.

17 червня кожен пасажир трамваю, з логотипом «Угода Мерів», одержить інформаційну брошуру.

15 червня 2016 року – Акція «Живи енергоефективно!» (МЦКіД «Кінотеатр «Мир»).

Учасників заходу очікує презентація результатів проекту «Школа Енергії», показовий виступ  групи юних енергоаудиторів СШ№2 (ознайомлення з енергообладнанням для аудиту). Заплановано проведення майстеркласів з виготовлення ековиробів та малювання екосомволіки на тілі.

Діти матимуть можливість «зобразити» свій погляд на енергозбереження, для цього будуть спеціально встановлені мольберти.

Також, відбудеться підведення підсумків конкурсу енергослоганів та авторської фотографія «Я за енергозбереження!». Переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, з робіт буде створена електронна галерея.

18 червня 2016 року  – флеш-моб «Бережи довкілля!» (міський стадіон «Локомотив»).

На початку футбольного матчу молодіжним громадським активом міста буде розгорнуто та пронесено полотно (символіка тижня сталої енергії, екології, здорового способу життя), продекламовано енергослоган, що став переможцем конкурсу.

Довідково: Європейський тиждень сталої енергії є частиною заходів провідної ініціативи Європейського Союзу «Угоди Мерів», яка з часу свого виникнення, в 2008 році, здійснює заохочення та підтримку місцевих органів влади в запровадженні сталого енергетичного розвитку.