14 липня 2010 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг у зв’язку з підвищенням тарифів на газ.

З 1 серпня цього року плату громадян за житлово-комунальні послуги при призначенні житлової субсидії буде зменшено з 20 до 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, та для сімей, до складу яких, крім працездатних осіб, входять інваліди І та ІІ групи або діти до 18 років, і середньомісячний дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму (нині це 451,50 грн.) в розрахунку на одну особу на місяць, розмір витрат зменшено з 15 до 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка склалася після 1 грудня 2006 року, не є перешкодою для одержання субсидій. Ні по яких інстанціях люди ходити не будуть, адже відтепер громадяни будуть звільнені від обов’язку надавати для призначення субсидій довідки від організацій – надавачів послуг (водо- та газопостачання, житлових контор, БТІ і т.д.), така інформація надаватиметься цими організаціями на запит органів праці та соціального захисту населення.

Для соціально незахищених категорій населення максимально спрощено процедуру призначення субсидії.

Пенсіонерам не доведеться стояти в чергах, оформити субсидію вони зможуть не виходячи з дому завдяки тому, що кожен пенсіонер від Пенсійного фонду поштою отримає затверджені урядом бланки документів, необхідних для отримання субсидій, та зразок їх заповнення, а також безкоштовний конверт для відправлення заповнених документів для органу соціального захисту.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання, ви можете звертатися до міського управління праці та соціального захисту населення за телефоном 2-33-02 чи зателефонувати на “гарячу” телефонну лінію до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за номерами 60-02-08 (у робочі дні з 8.00 до 18.15 та щосуботи з 9.00 до 14.00) і до Міністерства праці та соціальної політики України за номером 0-800-507-309.