EUSEW20161Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності.

Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу.

Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального Поряд з здійсненням закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. Діти дізналися про історію міського трамваю, ознайомилися з технічними особливостями функціонування цьогоEUSEW20162 екологічного транспорту та одержали масу позитивний вражень від цікавої програми.

15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому, майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». При чому учасники акції, крім мультимедійних слайдів та  відеоматеріалу, побачили справжнє театралізоване дійство з виступом юних енергоаудиторів. На декількох тематичних «станціях» проводилися досліди з водою, перевірялися відмінності енергозберігаючих ламп від ламп розжарювання, демонструвалося обладнання для енергоаудиту. Усі візуальні досліди супроводжувалися змістовним інформуванням, оскільки запитань було дуже багато.

Також, у рамках акції було організовано роботу трьох майстеркласів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером і звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

Паралельно діяла секція малювання, де кожен охочий міг привнести своє бачення до загальних концепцій малюнків.

Також, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».

EUSEW20163Під гаслом: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергозбереження. Розповсюджувалися спеціальні листівки, календарі.

Завершився тиждень екологічною казкою «Хай на Землі панує чистота!», яку підготували діти та вихователі ДНЗ №10 «Ялинка» з метою популяризації бережливого ставлення до довкілля та ознайомлення з питаннями енергозбереження.EUSEW20165

 

 

 

EUSEW20168EUSEW201613EUSEW201615