iБагатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців. Така ситуація порушує конституційні права громадян, а саме: позбавляє можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Або ж виникають ситуації, що викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишаються прізвища людей, які померли; або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій.

Аби уникнути подібних негативних явищ та задля наведення порядку в обліку громадян-виборців було прийнято Закон України “Про Державний реєстр виборців”, який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні, створено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему “Державний реєстр виборців”, призначену для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, одноразовість включення виборця до Реєстру, поновлюваність, публічний характер та його захищеність.

В цілому по Україні, працюють 759 відділів, серед яких і відділ ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради. Основним завданням відділу є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців, що забезпечує уникнення фальсифікацій, дублювань, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів, дозволяє своєчасно вносити зміни у персональні дані виборців України.

Саме складання списків виборців є важливою складовою у проведенні виборів усіх рівнів. Слід зазначити, що робота відділу ведення Реєстру виборців проводиться щоденно, незалежно від виборчих процесів. Адже вона пов’язана із внесенням записів про виборців до карток автоматизованої системи. Будь-які зміни, що відбуваються у житті виборців, чітко фіксуються. Наприклад, змінюється виборча адреса, прізвище, ім’я, громадянин визнається недієздатним або нездатним самостійно пересуватися тощо.

Спеціалісти відділу забезпечують функціонування Реєстру, опрацьовують персональні дані громадян та оновлюють їх шляхом взаємодії з виборцями, або звертаються до органів, закладів, установ, зазначених у Законі. До відділу громадянин може завжди звернутися з питань включення його до Реєстру або уточнення його персональних даних. Людина, яка не в змозі самостійно пересуватись, має право уповноважити іншу особу на звернення до відділу.

Отже, шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, Державний реєстр виборців працює для вас завжди. Для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.

Звертатися: відділ ведення Державного реєстру виборців  (третій поверх Конотопської міської ради, каб.305 ).

При собі мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.

Телефон для довідок – 6-55-10.