23 та 24 серпня Україна відзначила День Державного Прапора України та 19-у річницю своєї незалежності. В місті Конотопі з цієї нагоди пройшли урочисті заходи, участь у яких взяли представники міськвиконкому, керівники підприємств, установ, організацій, міських осередків політичних партій та громадськість міста. Так 23 серпня на площі Миру відбулася урочиста церемонія підняття великого Державного Прапора України.

24 серпня в рамках святкових заходів відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Під час свята міський голова Іван Огрохін привітав всіх присутніх із річницею незалежності України. Вітання від голови ОДА Юрія Чмиря зачитав начальник головного управління промисловості ОДА Сергій Крестенков. Святкування продовжилося ввечері на площі Миру святковим концертом.

Також протягом святкових днів у закладах культури та на спортивних майданчиках міста пройшло ряд заходів. Зокрема 23 та 24 серпня всі бажаючі безкоштовно могли відвідати музей авіації, музей-садибу генерала М.І.Драгомирова та міський краєзнавчий музей.