scЗа ініціативи голови громадської організації Конотопської міської в Сумській області організації ВГОІ “Союз. Чорнобиль. Україна” та за підтримки міського голови 30.06.2016 на черговій сесії депутати міської ради прийняли рішення про виділення з міського бюджету коштів у сумі 99,5 тис.грн. на виплату разової матеріальної допомоги на лікування.
Прийняття даного рішення викликано катастрофічно недостатнім фінансуванням медичного забезпечення ЧАЕС з обласного бюджету. Другій рік поспіль наше місті отримує з обласного бюджету кошти в сумі 176,0 тис.грн. при заявленій потребі 310,0 тис.грн. Зрозуміло, що в умовах існуючих цін на ліки цих коштів не вистачає на забезпечення відпуску ліків за безплатними рецептами та проведення безплатного зубопротезування громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.
Відповідно до прийнятого рішення управління соціального захисту населення в 2016 році проведе виплату допомоги в розмірі 850,0 грн. одному із батьків дітей-інвалідів та особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 1, захворювання яких пов’язане з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.