6 вересня місто Конотоп відзначило 373-и роки з дня заснування та 67-у річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. З нагоди цієї події в місті пройшли урочисті та святкові заходи.

Вже традиційно святкування розпочалося з вшанування визволителів міста, ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни вдома та у лікарнях. 480 поважних мешканців нашого міста найпершими приймали вітання та подарунки з нагоди свята.

Напередодні свята, 3 вересня, в місті було проведено загальноміський легкоатлетичний пробіг «Здоров’я міста – здоров’я конотопчан», участь у якому взяли представники різних вікових категорій. Загалом у такий спосіб зі святом місто привітало близько двох з половиною тисяч його жителів. Приємно відмітити, що найстаршому учаснику пробігу виповнився 71 рік.

Важливою подією цього дня стала урочиста церемонія підбиття підсумків життєдіяльності міста за рік «Осіннє золото – 2010». За вагомий особистий внесок у розвиток міста конотопцям та гостям міста були вручені почесні міські відзнаки: «Осіннє золото» І та ІІ ступенів, відзнаку «Берегиня», а також премії ім. О.Лазаревського та М.Драгомирова. Двом юним жителям міста вперше було вручено започатковану в цьому році відзнаку «Осіннє золото» ІІІ ступеня «Юніор». Найголовнішу міську відзнаку «Почесний громадянин міста» було вручено члену Конотопської громадської організації «Діти Великої Вітчизняної війни» Деняку Віктору Андрійовичу та повному кавалеру Ордена Слави, учаснику бойових дій Фостенку Миколі Семеновичу.  

         4 вересня біля пам’ятника Т.Г. Шевченку відбулася урочиста церемонія укладання шлюбу молодят, які саме в цей день вирішили об’єднати свої долі в сімейне життя. На щасливе та довге подружнє життя новим сім’ям заступник міського голови Валентина Волік вручила подарунки.

Основні святкові заходи пройшли протягом всього дня 6 вересня. Зранку представники міськвиконкому та ветерани поклали квіти до пам’ятних місць пов’язаних із історією міста. Потім відбулась урочиста церемонія підняття прапора міста та святкова хода ветеранів Великої Вітчизняної війни, трудових колективів, навчальних закладів міста до Меморіалу Слави, де було проведено мітинг-реквієм «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». З Днем міста конотопців привітав голова обласної державної адміністрації Юрій Чмирь, який також зачитав привітання жителям міста, з нагоди Дня міста, від Президента України В.Ф.Януковича, міський голова Іван Огрохін та почесний ветеран України, полковник у відставці Даниленко Анатолій Іванович. По закінченню урочистої частини на схилах озера біля Меморіалу Слави відбулася театралізована постанова історичних епох із життя Конотопа під назвою «З днем народження рідне місто!».

Святкування продовжилося гулянням та відпочинком в центрі міста, на якому були представлені різноманітні виставки, майстер-класи, показові виступи спортсменів і авіамоделістів, виступи творчих колективів міста. Всі бажаючі змогли відвідати святковий ярмарок та різноманітні екскурсії. Маленькі жителі Конотопа змогли досхочу поласувати великим святковим пирогом з повидлом та маком.

 Ввечері свято продовжилося розважальною програмою та молодіжною дискотекою просто неба.

Святкування закінчилося яскравим святковим феєрверком.