У зв’язку з наближенням чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів ми звернулись з рядом питань до керуючого справами виконкому Козиної Оксани Геннадіївни, щодо роботи відділів, що відповідають за підготовку до виборів.

 Оксана Геннадіївно, коли мешканців нашого міста чекає чергове волевиявлення?
 – Постановою Верховної Ради України від 1 липня 2010 року № 2412-VI чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів призначено на неділю 31 жовтня 2010 року. Всі заходи, за які відповідає місцева влада будуть виконані відповідно до плану заходів по підготовці та проведенню до виборів, для цього ми маємо і досвід, і можливості.

Чи існують відділи, які «тримають руку на пульсі», тобто систематично та постійно ведуть роботу по підготовці до виборів?

– В міській раді з кінця 2007 року створено і існує відділ ведення Державного реєстру виборців, таких відділів 755 по всій Україні, вони постійно ведуть електронну базу Державного реєстру виборців, тобто систематично за допомогою відповідальних служб (в основному це паспортний підрозділ УМВС та РАЦС) відстежуються всі зміни, міграції, що відбуваються з дорослим населенням міста, що мають право голосу. Тільки за 2010 рік відділом ведення Державного реєстру виборців проведені операції з персональними даними 11843 осіб, з них: 2078 осіб – було внесено до реєстру, 9452 записів було змінено, в зв’язку зі зміною персональних даних, або з неточностями, що були виявлені, інформація про 313 осіб була знищена – це в основному ті особи, інформація про яких містилась в Державному реєстрі виборців декілька разів. Систематично (раз у квартал) проводяться поновлення бази даних, чергове відбудеться у вересні 2010 року.

Отже, робота відділу Держреєстру суто технічна: надходить інформація і фахівці її обробляють?

 – В основному так, проте крім подань від відповідних служб та доручень Центральної виборчої комісії існує ще і візуальний контроль за базою даних, тобто та інформація, що здається працівникам, що працюють з реєстром неточною або підозрілою перевіряється шляхом запиту. За цей рік відділом надіслано 126 запитів (10992осіб) до різних організацій, закладів та установ. Крім того, систематично розсилаються повідомлення виборцям про уточнення виборчих адрес.

Скільки виборців зараз в реєстрі на території нашого міста?

На території міста Конотоп, сіл Підлипне, Комсомольська Комуна, Лобківка зараз на дану хвилину 66393. Поясню, чому на дану хвилину – у будь який час може бути прийнята чергова постанова Центральної виборчої комісії про зміну виборчих адрес, наприклад, або про знищення кратних включень, може звернутись виборець з проханням включити його до Держреєстру, може(на жаль) прийти повідомлення про чиюсь смерть і ще цілий ряд причин, які можуть змінити цю цифру. Держреєстр – едина загальноукраїнська автоматизована система, так би мовити живий організм, який постійно функціонує і, відповідно, час від часу змінюється.

Чи будуть якісь відмінності від попередніх виборів, тобто від Президентських щодо списків виборців?

 – В зв’язку з прийняттям нового Закону України про місцеві вибори змінилися умови голосування для деяких категорій громадян. Зокрема, відповідно до частини шостої статті 3 військовослужбовці строкової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Тобто робота по підготовці списків виборців ведеться постійно, проте, чи можуть бути громадяни впевнені в тому, що питань до списків не буде взагалі?

Останні вибори Президента України довели, що Держреєстр спрацьовує, проте, оскільки, Держреєстр – це спільна робота різних структур, що надають відомості, а також – це чітке відображення людського життя: люди досягають певного віку, стають виборцями, проходять строкову службу, навчаються, одружуються, змінюють місце проживання, і, нажаль, ідуть з життя, громадянам теж варто проявляти увагу до його якості і брати активну участь у виправленні неточностей.

Особливо це стосується виборців:

–             кому після останніх виборів (07 лютого 2010 року) виповнилося 18 років і які голосуватимуть вперше;

–             змінили прізвище чи місце проживання протягом останнього періоду;

–             мають інформацію про помилкове включення до списків інших громадян, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців (змінили місце проживання, померли);

–             виборців, колишніх військовослужбовців строкової служби;

–             громадян, що  повернулися з місць позбавлення волі;

–             які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних  даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто;

–             які під час останніх виборів не приймали участі в голосуванні.

            Запрошуємо Вас до відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради – перевірте свої персональні дані для усунення неточностей  та помилок під час формування списків виборців!

         При собі необхідно мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – ще й документ, що підтверджує ці зміни.

Наша адреса: м.Конотоп, пр.Миру,8, кабінет №305, тел. 6-55-96, 6-55-09.