konУкраїнська асоціація районних та обласних рад висловилась за відновлення конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», що був призупинений в кінці 2014 року.

Це зазначено у листі до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке винесло цю пропозицію на обговорення всеукраїнським асоціаціям. «…кращий досвід здійснення місцевого самоврядування дозволяє більш ефективно впроваджувати суспільні зміни…», — йдеться у документі.

Цей конкурс є чудовим стимулом для розвитку населених пунктів та місцевого самоврядування загалом.

Відповідно до Положення, що регулює даний конкурс, його учасниками є населенні пункти, що діляться на 6-ть категорій, у залежності від кількості населення.

Головними критеріями, що визначають переможців є:

  • – проведення капітального та поточного ремонту житлового фонду;
  • – реконструкція, ремонт та утримання  в належному стані доріг, вулиць, систем водопостачання та водовідведення;
  • – охорона довкілля;
  • – дотримання громадського порядку;
  • – підтримка у належному стані та створення нових зон відпочинку та зон фізичної культури.

Переможців визначає конкурсна комісія у три етапи, яка формуватиметься на рівні міста, району та області. Кожен населений пункт-призер буде нагороджений кубком та дипломом Кабінету Міністрів України, а також матеріальними призами на загальну суму 2 млн. грн.

Зазначимо, що у 2014 році конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» був призупинений на три роки протокольним рішенням Урядового комітету з питань регіонального розвитку до покращення ситуації в Україні.