logo_DRVВ Україні створений і діє Державний реєстр виборців. Це одна спільна база, в яку включені всі виборці України. База знаходиться в Центральній виборчій комісії, і всі відділи, які займаються оновленням Реєстру, підключені до неї через закриту комп’ютерну мережу. Після набрання чинності Закону України “Про Державний реєстр виборців”, відповідно до ст.34 цього Закону в Конотопській міській раді було створено відділ ведення Державного реєстру виборців. У своїй діяльності працівники відділу ведення Державного реєстру виборців керуються Конституцією України, Законом України «Про Державний реєстр виборців», «Про інформацію», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», «Про державну службу», «Про звернення громадян» та іншими нормативними актами.

Відповідно до закону України «Про Державний реєстр виборців» одне із завдань відділу полягає в тому, щоб база даних Реєстру була цілісною і повною. Для цього Законом передбачено щомісячне оновлення даних бази Реєстру на підставі відомостей, що подаються певними установами і відомствами.

Реєстр виборців постійно підтримується в актуальному стані. Життя щогодини вносить свої корективи в події, що відбуваються.

Хтось у нашому місті змінив прізвище у зв’язку зі вступом у шлюб, переїхав на нове місце проживання, відзначив вісімнадцятиріччя. Всі ці зміни повинні знайти своє відображення в Реєстрі.

Так протягом 5 днів серпня працівниками відділу опрацьовано відомості щодо 218 громадян. Також, опрацьована успішно інформація щодо виборців, яка була сформована автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою «Державний реєстр виборців».  Підготовлено  2 запити до суб’єктів подання відомостей стосовно уточнення даних  по 25 виборцях. Спільно з іншими відділами ведення Державного реєстру виборців опрацьовані відомості щодо можливих «кратних» включень по 2 виборцях. Проведено візуальний контроль в системі «Державний реєстр виборців» щодо 42 осіб, інформація щодо 7 направлена для формування запиту з подальшим уточненням. Вчасно отримана інформація для опрацювання щодо 557 осіб від всіх суб’єктів подання відомостей періодичного поновлення, які визначені Законом України «Про державний реєстр виборців». Всі ці зміни будуть опрацьовані до 20 серпня.

Державний реєстр виборців стає  на крок ближчим до виборців. Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати “Особистий кабінет виборця”. Цей програмний ресурс функціонує на Офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) з метою отримання виборцем інформації про включення його до Реєстру в будь-який час та в будь-якому місці. Для того, щоб отримати дану інформацію, необхідно зареєструватися на вказаному ресурсі і через деякий час на Вашу електронну адресу надійде відповідь. Всі звернення виборців, які надійдуть через мережу Інтернет, будут ретельно перевірятися працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців шляхом звернення до відповідних служб, визначених ст. 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, і лише за результатом перевірки приймається рішення про включення виборця до Реєстру або про внесення змін до його персональних даних. Саме тому при внесенні запиту щодо включення виборця до Реєстру чи перевірки виборцем своїх персональних даних в Реєстрі через вказаний Інтернет-ресурс в обов’язковому порядку варто дотримуватись наступних правил:

– вказувати достовірні відомості у відповідності до даних паспорта громадянина України;

– дані вносити лише державною мовою з дотриманням правил українського правопису.

Всі мешканці міста також можуть  перевірити свої персоніфіковані дані і у відділі ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради та звернутися з мотивованою заявою щодо неправомірного включення або не включення до Реєстру, виправлення недостовірних відомостей щодо себе чи інших осіб з понеділка по п’ятницю за адресою: м.Конотоп, проспект Миру 8, кабінет 305 (ІІІ поверх адмінбудівлі міської ради), телефони для довідок 6 55 96, 6 55 09.

Отже, шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, Державний реєстр виборців працює для вас завжди, щоб ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.