За 6,5 року існування Сумський міжрегіональний центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, який розташований у Сумах наsz площі Незалежності, 3, підготував більше 8 тисяч спеціалістів. Усі вони – вчорашні безробітні. 68 відсотків випускників – мешканці Сумщини, інші – представники Чернігівщини, Вінниччини, інших регіонів країни. Процент працевлаштування – майже 95%. Трапляється, що центр готує й рідкісні професії – водолазів та верхолазів. Сумський центр професійно-технічної освіти перебуває у трійці кращих серед споріднених навчальних закладів України. Тут досягли найвищого в країні відсотка працевлаштованих колишніх безробітних. За оцінками роботодавців, центр готує висококваліфіковані кадри для галузей економіки.

– Стратегічна мета центру – наближення організації навчання до європейського рівня з використанням найсучасніших методик та технологій, підвищення якості підготовки слухачів з метою їх конкурентоспроможності на ринку робочої сили та оперативне сприяння вирішенню питання кадрового забезпечення роботодавців актуальними на ринку праці спеціалістами, – говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир  Підлісний. – Відтак ситуацію з безробіттям постійно тримаємо під контролем.

За словами директора ЦПТО ДСЗ Михайла Гузя, для слухачів навчального закладу за робітничими професіями, крім професійно-теоретичної підготовки, організовано проходження виробничої практики шляхом укладання з роботодавцями договорів за професіями «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Перукар (перукар–модельєр)»,  «Манікюрник», «Машиніст (кочегар) котельні», «Оператор котельні». Проводяться курси цільового призначення за напрямами: «Основи малого підприємництва», «Професійний користувач програмного забезпечення «1С: Бухгалтерія», «Використання новітніх технологій при виробництві цегли», «Використання сучасних технологій при виробництві теплоізоляційних матеріалів з відходів скла», «Дотримання санітарних норм і правил працівниками дитячих оздоровчих таборів», «Дотримання правил безпечного ведення робіт на підприємствах теплоенергетики», «Основні вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм при організації громадського харчування», «Сучасні технології роботи в садовому господарстві в період збору врожаю та підготовки саду до зими» тощо. Згідно прогнозу обсягів навчання діє графік формування груп, затверджені робочі навчальні плани, підписані договори про навчання безробітних з обласними центрами зайнятості. До проведення занять залучаються кваліфіковані викладачі інших навчальних закладів. Для зручності безробітних навчання організовуються не лише в «Сумському центрі ПТО ДСЗ», а й у Лебединському, Роменському, Білопільському, Краснопільському, Глухівському, Охтирському, Шосткинському, Тростянецькому, Путивльському, Конотопському, Недригайлівському районах, а також у Прилуцькому, Ніжинському, Сосницькому, Борзнянському, Куликівському, Коропському, Варвинському районах Чернігівщини. Освітня діяльність здійснюється в орендованих приміщеннях загальною площею 1007,7 м2. Навчання проходить у 8 кабінетах, 3 лабораторіях, 1 комп’ютерному класі, 2 майстернях, які оснащені відповідно до державних стандартів професійно-технічної освіти України. До послуг слухачів – бібліотека, читальний зал.

Навчальний заклад плідно співпрацює з роботодавцями. Систематично проводяться засідання рад роботодавців, на яких розглядаються питання щодо рівня організації виробничого навчання та виробничої практики за професіями, обговорюється працевлаштування випускників. Аби покращити обслуговування безробітного населення регіону, центр практикує співпрацю з обласною організацією роботодавців «Сумський регіон». З метою розвитку приватного  підприємництва на Сумщині та Чернігівщині центр активно співпрацює з обласними фондами підтримки підприємництва, об’єднанням організацій роботодавців Чернігівщини, Сумським регіональним фондом з інвестицій та розвитку.

Оперативно реагуючи на попит ринку праці, незабаром центр на базі підприємства «Сумиобленерго» розпочне підготовку електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування.

 

Василь Шевчун,

начальник відділу організаційно-інформаційної роботи

та архівної справи Сумського обласного центру зайнятості