10 серпня у малій залі засідань Конотопської міської ради під головуванням заступника міського голови Ігоря Степанченка та за участі начальників 85VqgwTbEPYуправління ветеринарної медицини у Конотопі та Сумській області, в.о. начальника відділу з питань НС, ЦЗ населення та взаємодії з правоохоронними органами, начальника сектору торгівлі, представників поліції, представників органів міської влади та директорів місцевих ринків    відбулася екстрена нарада щодо африканської чуми свиней. Як стало достеменно відомо напередодні вранці, згідно експертизного висновку Київського науково-дослідного інституту у с.Попівка Конотопського району у приватній садибі було виявлено вірус африканської чуми свиней.

Як повідомив начальник управління ветеринарної медицини у Конотопі, Михайло Радецький, тварина, у якої підтвердився даний діагноз захворіла ще 6 серпня, про що запідозрив ветеринарний лікар в результаті обстеження. Оскільки зона захисту знаходиться на відстані 20 км від осередку спалаху хвороби, то Конотопською міською радою було прийнято рішення про вжиття негайних заходів щодо недопущення розповсюдження вірусу по місту та району.

Згідно спільнорозробленим планом заходів у відповідності до всіх інструкцій та норм, було вирішено закрити на карантин всі м’ясні павільйони на ринках, посилити контроль над стихійною торгівлею у місті, припинити видачу будь-яких ветеринарних документів, заборонити ввезення не сертифікованої свинини на територію міста та її реалізацію.

Отож, у місті оголошено 40-денний карантин із дня вилучення та знищення шляхом спалювання останньої зараженої вірусом АЧ тварини. Застерігаємо мешканців міста від купівлі м’ясної продукції у невстановлених місцях. Варто пам’ятати, що м’ясо зараженої тварини у замороженому вигляді несе у собі небезпеку до 15 місяців. Допускається його зберігання лише після термічної обробки. Просимо з порозумінням віднестися до вимушених, тимчасових заходів безпеки та спільно унеможливити розповсюдження вірусу.

f7JbsNEMLK4LnuV7rewPnMPw6zmVPmtxI