Цьогоріч у місті вперше  працював позаміський наметовий табір «Патріот»,  роботу якого було організовано як тематичну зміну «Патріот»,pat2 обласного наметового табору «Сузір’я» комунальної установи Сумської обласної ради «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання», який розташовувався у с. Хижки.

Робота наметового табору відбувалась у 2 зміни,  перша з 14 по 28 липня та друга з 1 по 14 серпня 2016. На кожній зміні відпочивали по 50 дітей та працював колектив з 8 осіб.

На час роботи табору випали нелегкі погодні умови, раз по раз відбувалося то різке похолодання, то різке потепління, кожна зміна отримала по 3-4 дні проливного дощу  та відчула на собі буревій. Однак все це лише загартувало відпочивальників та колектив табору, адже в екстремальних умовах усі починають працювати як злагоджена команда.

Табір мав національно-патріотичний характер. Його програма була налаштована на виховання у дітей почуття патріотизму, підвищення рівня їх любові та поваги до рідної держави, її символів та традицій.

pat1Після завершення другої зміни табору пройшов вже майже тиждень, однак до міської ради постійно приходять батьки дітей, які відвідали табір, багато з них вже записуються на наступний рік, висловлюють слова подяки та вдячності, адже діти повернулися додому з величезним багажем позитивних вражень.

«Після двотижневого проживання у наметі мій син почав цінувати та економити такі буденні речі як світло та водопостачання, а душ і ванна стали його першими друзями. Він надзвичайно подорослішав, став набагато відповідальнішим та самостійнішим. А коли ми поїхали родиною на природу після табору, ми з чоловіком були вражені тим, як вільно себе почуває наша дитина в лісі та біля водойми, ми не встигли змигнути оком, як дрова на багаття були заготовлені та обережно складені, вогонь палахкотів, а саме вогнище було надійно обкопане,  намет було встановлено лише після ретельного вибору місця для нього» –  зазначає Оксана Іванівна Філь, мати Філь Богдана, відпочивальника табору.

«Після повернення з табору я просто не впізнала свою доньку, такою помічницею по господарству вона не була ніколи, однак тепер добре зрозуміла, що  для того, щоб щось отримати треба добряче попрацювати. До того ж, мене приємно вразило скільки моя дитина тепер знає українських пісень та традицій та з якою повагою ставиться до державних символів нашої країни» – ділиться враженнями Поповська Світлана Павлівна, мати Поповської Катерини.

Робота табору стала можливою завдяки підтримці міського голови Артема Семеніхіна, та депутатського корпусу міської ради.

Організація та проведення змін  табору були під особистим, надійним контролем Артема Юрійовича, він регулярно  його відвідував даруючи дітям щоразу різноманітні смаколики, проводив з малечею заняття з патріотичного виховання та вивчення історії України, вечірні читання біля вогнища з міським головою стали родзинкою табору «Патріот».

«Соціальні мережі просто вибухнули після повернення малечі з табору. Задоволеними його роботою залишилися як діти так і їх батьки. Після такого успішного старту, звичайно ж, здійснюватиметься його розвиток та розширення. Наступного року плануються проведення  трьох змін табору, на кожній з яких відпочиватимуть по 100 дітей» – повідомив Артем Юрійович, міський голова міста Конотоп.