14-15 вересня 2010 року в м.Конотоп відбувся обласний семінар завідуючих районними методичними кабінетами.

Метою проведення даного семінару стало ознайомлення з досвідом роботи Конотопського методичного кабінету щодо виявлення, вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду, а також ознайомлення з інноваційною діяльністю навчальних закладів міста.

         У роботі семінару взяли участь Живодьор Володимир Федорович, ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцент; Удовиченко Ірина Віталіївна, проректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Волік Валентина Іванівна, заступник міського голови; Кульчий Олена Валеріївна, начальник відділу освіти міської ради.

         Відкриття семінару відбулося в ЗОШ №10, де проведено вхідне анкетування «Берег очікувань», презентовано досвід роботи школи з питань інноваційної діяльності й роботи з передового  педагогічного досвіду у закладі (директор школи Горшеніна Світлана Павлівна) та була представлена самопрезентація досвіду роботи заступника директора з навчально-виховної роботи школи Данько Тетяни Іванівни.

         Учасники семінару  здійснили цікаву екскурсію до Музею авіації, яка була незабутньою для наших гостей і викликала зацікавленість. Далі гості відвідали спеціалізовану школу №3, де було презентовано досвід роботи школи з питань впровадження інновацій у діяльність закладу. (директор школи Карпенко Ірина Михайлівна). Досвід роботи вчителя економіки Олеха Анатолія Петровича презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи Литвиненко Зоя Валеріївна з наступним відвідуванням фрагменту уроку цього вчителя, про який схвальний відгук зробили всі учасники семінару.   

         Подальша робота учасників семінару відбулася  в НВК «Казка». Була представлена самопрезентація  досвідів роботи і перегляд фрагментів відео уроків учителів-методистів Зоц Олени Анатоліївни, Немченко Олени Віталіївни,  Клепчевої Валентини Іванівни (директор школи Селезньова Світлана Валентинівна).   

         З огляду школи та відвідування шкільного історико-краєзнавчого музею «Моя маленька Батьківщина» учасники семінару продовжили свою роботу в ЗОШ №7. Була також представлена презентація інноваційного шкільного проекту «Школа громадянства» (Хричикова Ірина Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №7). Всім, хто вперше відвідав цю школу, дуже сподобалась новобудова, рівень організації роботи, затишок і порядок в школі.

         У відділі освіти міської ради учасникам семінару була запропонована презентація  роботи методичного кабінету. Виступила завідуюча методичним кабінетом Рибаченко Валентина Олександрівна, яка розкрила питання «Система роботи методичного кабінету і навчальних закладів міста по вивченню, узагальненню і впровадженню  передового педагогічного досвіду та організації інноваційної діяльності», а також проректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Удовиченко Ірина Віталіївна, яка порушила питання щодо організації роботи методичних служб району (міста) з виявлення, вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду. Далі було відвідування музею освіти. Із досвіду роботи за темою семінару виступили методисти Онищенко Тамара Миколаївна та  Зеленська Людмила Миколаївна. На завершення першого дня роботи учасників семінару чекав вечір відпочинку «Конотопські зустрічі», який проведений у вигляді віртуальної екскурсії вулицями нашого міста із зупинками на визначних місцях Конотопа.   

         Другий день роботи семінару розпочався в гімназії, де відбулася презентація закладу, самопрезентація уроків та відвідування фрагментів відкритих уроків згідно з планом семінару. Далі – підведення підсумків роботи, вихідне анкетування та екскурсія до міста Батурин, гетьманської столиці. 

         Дні роботи семінару були максимально насичені і змістовні. Учасники семінару відзначили, що у відділі освіти міської ради  працює  творчий колектив методистів, який очолює досвідчений керівник Рибаченко Валентина Олександрівна, і який має налагоджену систему в роботі.

         Усі заклади, які були залучені до роботи семінару, проявили високу відповідальність, творчість та ініціативу. А гості відзначили, що всі представлені навчальні заклади відповідали європейському рівню.