Внутрішньо переміщені особи – це біль і сором для вільної, незалежної, суверенної, європейської держави. Але також – це наша реальність, а, tp1можливо, і гордість. Адже вони не зрадили Україні, не піддалися спокусам “руского міра”.
Не на чужині, але – все спочатку. Нелегко довелося б кожному. Тому проблем у наших “переселенців” вистачає. Нещодавно вони вкотре зустрілися, тихо і скромно, простонеба – обговорити свої будні, поділитися ідеями та планами на майбутнє.
Так же тихо і скромно , аби не привертати уваги, підходжу, намагаюся вслухатися в розмову. Починаю розуміти, що люди просто об’єдналися, аби нагадати про себе, висловити своє наболіле, поділитися ідеями, як “не випасти із соціуму”. Та, разом з тим, відчуваю, що недовіра до влади – будь-якої (завдяки їй свого часу довелося втікати від колись спокійного, розміреного життя) присутня і досі.
Зав’язується розмова. Конструктивна, дружня, відверта. Зірок з неба не обіцяю. Але наголошую на повернутій обличчям владі до внутрішньо переміщених осіб. Починається озвучення наболілих питань, побажань, порад. Деякі з них – довгострокові, інші здаються утопічними в умовах реалій сьогодення, треті – легкопоправними. Але висновок, найголовніший – правильно налагоджений конструктивний діалог, який базується на взаєморозумінні та взаємоповазі – це шлях до успішного позитивного вирішення будь-яких питань.
P.S: У ході зустрічі завідувача сектору з питань внутрішньої політики Інни Панченко з внутрішньо переміщеними особами увагу привернула багатодітна мама чотирьох дітей Балашова Тетяна Андріївна. Так сталося, що у поточному році вони не мали змоги оздоровитися. Дізнавшись про ситуацію, міський голова Артем Семеніхін не залишився осторонь, зауваживши: “Треба допомогти. Негайно. Діти не винні”. Миттєвою була реакція начальника відділу молоді і спорту Ольги Качури. Завдяки їй діти з родини Балашових – Дмитро, Олена та Поліна, вже через день відправились на 10-денний відпочинок до табору “Мрія”. А з 5 вересня дітлахи будуть оздоровлюватися у ДП “Міжнародний дитячий центр”Артек”
Все буде Україна!

tp2tp3