Днями відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській міській раді на чолі з  міським головою Артемом Семеніхіним.

Нагадаємо, що 9 серпня у селі Попівка Конотопського району у приватному господарстві було виявлено вірус захворювання на африканську чуму свиней. З того часу місто Конотоп та Підлипенську сільську раду  оголосили зоною захисту. У зв’язку з цим, в епізоотичному осередку АЧС проведено заходи з вилучення всіх свиней. Приміщення, у яких утримувались свині, очищені та продезінфіковані, проведено дератизацію та дезінфекцію автомобільного транспорту, на в’їздах та виїздах із с.Попівки встановлені дезбар’єри. Станом на сьогодні нових спалахів АЧС тварин  не виявлено. Але все ж, поспішати з передчасними висновками не варто. Тому , з метою посилення заходів щодо профілактики, недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней на території міста, комісією було вирішено визнати територію м. Конотоп та Підлипенської сільської ради зоною нагляду.

Міський голова Артем Семеніхін підтримав  таке рішення, мотивуючись, крім вище сказаного, іще й  економічними наслідками тієї ситуації, що склалася. В першу чергу  очільник міста думає про своїх мешканців, а саме, у даному випадку – підприємців. Адже весь тягар економічних збитків відчувають  на собі торгівці, які здійснюють свою діяльність у м’ясних павільйонах  на ринках міста.

Аби максимально врахувати думку та інтереси  всіх, хто постраждав від виявленого вірусу АЧС, при цьому не порушуючи законодавчі норми та інструкції,  Артем Семеніхін ініціював зняття заборони на торгівлю м’ясною продукцією на ринках міста. Отож, завдяки міському голові підприємці вже поновили свою роботу, що  суттєво зменшило градус напруги у суспільстві та попередило зниження соціального рівня життя сотень сімей конотопців.

Дуже прикро, що, намагаючись підняти свій рейтинг, керуючись плітками та неперевіреною інформацією, деякі ЗМІ займаються відвертими спекуляціями, аби надати події більшого резонансу. При цьому псевдожурналісти не гребують ніякими методами. Так, вони вдаються до публічних заяв та звинувачень в  адресу посадових осіб  виключно для того, щоб привернути  увагу до своїх видань. Мова йде зокрема про такі інтернет-видання як http://city.sumy.ua/ , http://sumy.depo.ua/ та інші. Рекомендуємо  журналістам більш професійно та зважено підходити до публікації  завідома неправдивої інформації, адже своєю непрофесійною діяльністю ви принижуєте честь та гідність посадових осіб, наносите шкоду їх діловій репутації. Для уникнення в майбутньому судових позовів, вимагаємо принесення публічних вибачень особисто міському голові Конотопа Артему Семеніхіну та спростування  оприлюдненої інформації  щодо карантину в Конотопі у публікаціях http://city.sumy.ua/sumy/6068/ та http://sumy.depo.ua/ukr/sumy/v-konotopi-torgivtsi-m-yasom-pogrozhuyut-piketami-25082016115500 .