Конотопська поліція виявила двох мешканців району, які вирощували нарковмісні рослини. Правоохоронці вилучили та направили на MOVдослідження 29 кущів коноплі.

Днями в одному з населених пунктів Конотопського району увагу дільничного інспектора поліції привернув раніше судимий 34-річний місцевий житель. Чоловік, побачивши поліцейського, став помітно нервувати, при цьому ховав за спину пакет. На запитання правоохоронця, чи є у нього заборонені предмети або речовини, він зізнався, що тільки-но «зібрав» рослини конопель.

За словами затриманого, наркозілля він вирощує на околиці села. Час від часу зриває по декілька рослин, сушить їх та вживає шляхом паління. Тож, крім уже зірваних наркорослин, полісмени виявили ще 12 стебел конопель.

Вилучене направлено на експертне дослідження. А у відношенні чоловіка відкрите кримінальне провадження одразу за двома статтями Кримінально кодексу України: за ст.309 (незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту) та ст.310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель). За такі діяння йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

У подібній ситуації опинилася ще одна 33-річна мешканка району. На присадибній ділянці жінки правоохоронці виявили та знищили посів конопель у кількості 17 стебел. І хоча громадянка запевняла дільничного, що навіть не здогадувалась, про таку «грядку» на власному городі, таке пояснення не звільняє її від кримінальної відповідальності.

За цим фактом слідчими поліції відкрите кримінальне провадження за ст.310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель), санкція якої передбачає покарання до трьох років позбавлення волі.

Правоохоронці продовжують звертатись до жителів міста та району з проханням допомагати знаходити тих, хто має відношення до посівів нарковмісних плантацій та нагадують, що в разі їх виявлення працівниками поліції покарання не уникнути.

 

MOV01C.MOD_20160311_123947.609MOV01F.MOD_20160311_123411.312Сектор комунікації поліції Сумської області