Державний реєстр виборців створено в Україні не так давно, існує ряд питань, що викликали нарікання виборців під час голосування, всі вони враховувались і на даний момент законодавча влада працює над вдосконаленням нормативної бази щодо ведення Реєстру.

Закон “Про Державний реєстр виборців”, предметом регулювання якого є правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні, викладено в нової редакції.

Зокрема, передбачено можливість тимчасової зміни місця голосування (на період проведення виборів чи референдуму) виборця, який у день голосування з поважних причин не може проголосувати за своєю виборчою адресою, без зміни виборчої адреси.

Крім того, визначено поняття “виборча адреса”, зокрема, виборця, який не має зареєстрованого місця проживання; військовослужбовця; виборця, який відбуває покарання; виборця, який проживає чи перебуває за межами України.

Законом удосконалено порядок внесення змін до Реєстру за ініціативою виборця. За підсумками вивчення звернення виборця орган Реєстру може звернутися засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи Реєстру до органу ведення Реєстру за попередньою виборчою адресою виборця про необхідність внесення змін щодо виборчої адреси виборця (якщо попередня виборча адреса виборця не належить до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення Реєстру).

Документ містить норму про щомісячне поновлення бази даних Реєстру (замість щоквартального). Законом унормовується також порядок, відповідно до якого відомості подаються до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням органу, закладу, установи до 5 числа наступного місяця.

Вдосконалено також процедури публічного контролю ведення Реєстру, технології обміну даними між органами ведення Реєстру за допомогою засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи Реєстру тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №6669.