14249097_874145212730135_1329824697_n7 вересня в приміщенні Конотопської міської ради відбувся брифінг для ЗМІ, участь в якому взяли міський голова Артем Семеніхін, депутат Сумської обласної ради Микола Биркун, депутат Конотопської міської ради Оксана Ульянченко та завідувач сектору юридичної роботи міської ради Анна Зайчикова. Головним питанням зустрічі стало те, що 6 вересня в окружному адміністративному суді міста Києва розглядалася справа за позовом Львівської міської ради до НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) з приводу визнання протиправною та скасування Постанови НКРЕКП №3141. Разом із владою трьох інших міст України (Львова, Білої Церкви, Переяслава-Хмельницького) клопотання про залучення до цієї справи в якості третьої особи подала й Конотопська міська рада. Про це під час брифінгу повідомив міський голова Артем Семеніхін.

Детальніше про суть цієї справи журналісти дізналися від завідувача  сектору юридичної роботи міської ради Анни Зайчикової, яка зазначила, що з 1 березня 2016 року набрала чинності постанова НКРЕКП №3141«Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030».
Постанова була прийнята 28 грудня 2015 року. Згідно з цим документом,  майже удвічі (з 0,25 до 0,6) підвищується коефіцієнт до загального тарифу14256386_874145082730148_1898964381_n на електрику. Це суттєво збільшує вартість електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення міст, селищ, сіл.

Станом на 28 грудня, коли НКРЕКП прийняла постанову, вже був схвалений Державний бюджет України на 2016 рік і сформовані місцеві бюджети. Тобто, підвищення ціни на електроенергію для освітлення вулиць у бюджетах громад не передбачено. Тож, якщо місцеві бюджети мають кошти лише на половину потрібних витрат, то й кількість освітлених вулиць та площ в населених пунктах відповідно може зменшитися. Простіше кажучи, аби вкластися в заплановані бюджетні кошти, доведеться застосовувати режим економії, що негативно плине на криміногенну ситуацію в місті. Це підтверджують і правоохоронні органи.

Розуміючи утопічність цієї ситуації, свій супротив такому рішенню висловила влада Львова, подавши на НКРЕКП до суду. Згодом до львів’ян долучилася й влада  названих вище міст, зокрема й Конотопа, виступивши в цій судовій справі в якості третіх осіб. В окружному адміністративному суді міста Києва нещодавно відбулося судове засідання, результатом якого мало бути скасування цієї постанови, але суд оголосив перерву у зв’язку з тим, що  представники львіської громади висловили бажання залучити в якості третьої особи НКРЕ (Нацкомісію, що здійснює регулювання в сфері енергетики). Наступне судове засідання відбудеться 29 вересня. Сподіваємося, суддя прийме єдине вірне в цьому питанні рішення й таки скасує документ, що в прямому сенсі ставить під загрозу безпеку кожного українця, порушуючи наші конституційні права.

14285331_874145192730137_552059966_oКоментуючи ситуацію, що склалася навколо вуличного освітлення через прийняття постанови НКРЕКП, Артем Семеніхін розповів, що до останнього часу Конотоп витрачав на вуличне освітленння 1 млн грн на рік, після підвищення тарифу доведеться платити близько 5 мільйонів, додавши, що ним було прийняте рішення не вимикати вуличне освітлення до 2 години ночі (а не до 23.00, як було раніше). Планувалося навіть продовжити цей час до  світанку. Для якіснішого та економнішого освітлення комунальники почали замінювати старі лампи розжарювання на світлодіодні. Як приклад, міський голова навів вулиці Братів Лузанів, Сарнавську, Шухова, 1 Травня та інші. Тепер же продовження подібних новацій, направлених на покращення життя громади, опинилося під питанням.

Підсумовуючи зустріч, Артем Юрійович закликав представників місцевих ЗМІ долучитися до висвітленння цієї резонансної судової справи, щоб українська спільнота знала, що конотопській владі не байдужі добробут і комфорт жителів нашого міста. Також учасники «круглого столу» відповіли на інші питання журналістів, що стосувалися як роботи міського голови, так і депутатського корпусу міської та обласної рад.