original-147377481622 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілей. В цей день, в ім’я довкілля та здоров’я, люди пересядуть на громадський транспорт, велосипеди чи стануть пішоходами. Велика кількість експертів вважають, що саме збільшення кількості вуглецю в атмосфері рано чи пізно стане причиною глобальної зміни клімату Землі.

Щоразу заводячи двигун автомобіля, ми прискорюємо зміни клімату – адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Вже сьогодні добре помітні наслідки глобальної зміни клімату: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, океанські течії змінюють свій напрямок. Страждають тварини.

Здається, що такі глобальні явища повинні бути предметом уваги урядів і всесвітніх організацій. Але сьогодні мова йде про участь кожної людини та прості повсякденні дії кожного. Наприклад, відмовтись від авто тоді, коли це можливо.

Водіям у цей день також рекомендується: глушити мотор при зупинках, продумати, як можна уникнути тривалих прогрівів двигуна, поважати права пішоходів, гальмувати перед “зеброю” і знаками пішохідного переходу, не ігнорувати і не притискувати до бордюру велосипедистів.

Закликаємо конотопці долучитися до Всесвітньої акції та відзначити Міжнародний День без автомобіля.