121 вересня в приміщенні Конотопської РДА відбувся творчий вечір з нагоди 80-річчя письменника, журналіста, фольклориста і художника Івана Пилиповича Корнющенка, під час якого нашого талановитого земляка  привітали представники влади та творчої інтелігенції  міста і району. Ім’я Івана Корнющенка добре відоме на Сумщині, а особливо на Конотопщині, де він тривалий час працював редактором об’єднаної міськрайонної газети, а нині сповна віддається літературній творчості. Іван Корнющенко – журналіст за професією і літературний дослідник за покликанням. Разом із цим літературознавець, фольклорист, палкий природолюб, художник, фотограф, письменник-прозаїк.

Талант Івана Корнющенка барвистий і багатогранний. Його твори цікаві, змістовні, художні. По краплинці збирає автор свої спостереження, а потім ділиться зібраним з читачами. Вже самі назви його збірок говорять про те, чим переймається душа письменника. «Мій дивосвіт» — яскраво-строката сторінка до своєрідної зеленої енциклопедії Сумщини. В книзі «Крізь призму століть»  він ревний дослідник історії і рідного краю. Щедрий поетичний дар письменника розкрився у книзі «Повернення в молодість». Збірка «Було, було…» знайомить читача з життям видатних діячів, що їх так багато народила щедра сумська земля. Книга «Афоризми. Думки. Парадокси»  вміщує понад 400 крилатих висловів глибокого філософського змісту.

Життя Тараса Шевченка письменник грунтовно розкрив у своїй книзі «Тарас Шевченко в моєму житті». Крім того в 2011 році Ніжинським2 видавництвом «Аспект – Поліграф» була видана збірка листів читачів, рецензій, статей на твори І.Корнющенка, що називається «Зореносні рядки». В 2013 році була надрукована книга про перебування Т.Г.Шевченка на Сумщині “Осяйний вінок Кобзареві”, а збірка “Розкрилля”, що вийшла в 2016 році, включила в себе твори, написані письменником останнім часом. Свої книги, а це 25 найменувань, Іван Пилипович постійно безкоштовно передає до бібліотек, навчальних закладів міста та району. Навіть під час свого ювілейного вечора він передав близько 40 власних різножанрових книг для наших побратимів з Красногорівки.

Святкового вересневого дня крім рідних та близьких людей шановного ювіляра привітали міський голова Артем Семеніхін і секретар Конотопської міської ради Олена Багрянцева, голова Конотопської райдержадміністрації Микола Горбенко та заступник голови Конотопської районної ради Ірина Клігунова, творча інтелігенція, педагоги та бібліотечні працівники, жителі міста та району. Вітаючи Івана Пилиповича, міський голова Конотопа Артем Семеніхін подякував ювілярові за вагомий внесок у культурний розвиток міста, наголосивши на тому, що економіка і фінанси – вторинне, первинною для будь-якої нації є саме культура, розвитком якої десятки років поспіль плідно займається Іван Корнющенко. З нагоди ювілею керівники міста та району вручили І.П.Корнющенку вітальні адреси.

Серед почесних гостей заходу був і голова Сумської організації НСПУ Олександр Вертіль, який передав Івану Пилиповичу грамоту  НСПУ за досягнення на літературній ниві, підписану головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським, а також вручив грамоту Сумської обласної письменницької організації. Привітати ювіляра прийшли й  журналіст і  письменник Петро Нестеренко, голова Конотопської міськрайонної організації НСЖУ Тетяна Голобурда, яка за дорученням обласної журналістської організації вручила Івану Корнющенку Почесну грамоту секретаріату НСЖУ за багаторічну журналістську діяльність. А також депутат Конотопської міської ради Олександр Кирій, начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, директор Конотопської ЦБС Тетяна Стеценко та інші шанувальники таланту Івана Пилиповича.

Учасники зібрання побажали ювілярові міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчої наснаги, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Дякуючи за теплі слова на свою адресу, майже всім гостям заходу І.П.Корнющенко подарував свої книги.

Під час вечору гості могли почути кілька пісень на слова І.П.Корнющенка, виконаних гуртом «КуРаЖ»  під керівництвом Івана Супруна. У тому числі й присвячених коханій дружині та вірному другові Івана Пилиповича – Лідії Карпівні, яка, на жаль, пішла у кращий світ. А ще – щемливі поетичні твори ювіляра в авторському виконанні, що не залишили байдужими нікого. Наостанок Іван Пилипович подякував організаторам заходу, зокрема, заступнику голови РДА  Тетяні Шерудило, працівникам центральної районної бібліотеки, які підготували та провели цей чудовий творчий вечір, а також усім, хто прийшов розділити з ним  радість цього солідного, і, дай, Боже, не останнього, життєвого ювілею.