1g29 вересня у міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбувся загальноміський захід «Михайло 2gГрушевський – світоч української державності», присвячений 150-річчю від дня народження видатного українського історика, вченого, громадсько-політичного і державного діяча, голови Української Центральної Ради Михайла Сергійовича Грушевського, який присвятив все своє життя Україні.

Під час заходу історик, краєзнавць, громадський діяч, заступник голови Конотопського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Зоя Шалівська розповіла присутнім про життя, діяльність та внесок у вітчизняну історію Михайла Грушевського. Присутні мали змогу переглянути представлений телеканалом “Кон-такт” фільм з циклу «Великі українці. Михайло Грушевський», автор проекту Олександр Платонов.
З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, яка зазначила на важливості постаті Михайла Грушевського у становленні сучасної української держави.
Окрасою заходу стали музичні композиції на бандурі у виконанні директора дитячої музичної школи №2 Тетяни Паренаго та її учениці Вікторії Лисої.
Доповнила захід книжково-ілюстративна виставка «Велет національного духу», яка мала за мету повніше ознайомити читачів з інтелектуальним потенціалом вченого, його життєвим і творчим шляхом.