Першим до чергової частини відділу поліції з повідомленням про шахрайство звернувся 36-річний мешканець Конотопа. Чоловік розповів, що переглядаючи сторінку відомого інтернет-сайту, натрапив на приватне оголошення про продаж стільникового телефону. Оскільки ціна товару була значно нижчою ніж у торгівельних точках, вирішив його придбати. Домовившись про покупку з продавцем, перерахував на запропонований рахунок банківської картки гроші в сумі 1 500 гривень. Але, очікуваного гаджету чоловік так і не отримав, тому за допомогою звернувся до поліції.
У подібній ситуації опинився і 65-річний конотопчанин. Пенсіонер вирішив придбати через мережу Інтернет мінітрактор. Транспортний засіб з повною комплектацією продавав мешканець Львівської області за 8 тисяч 499 гривень. Тож, обговоривши умови купівлі-продажу, перерахував на рахунок зловмисника половину вартості доставки товару, а саме – 1 112 гривень та став чекати смс-повідомлення з номером накладної. Проте у визначений термін товару чоловік так і не отримав, що ж до продавця – той перестав виходити на зв’язок та видалив всі свої оголошення.
За цими фактами в поліції вже відкрити кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та проводять досудове розслідування.
«Ми вкотре радимо громадянам бути розсудливими в своїх діях під час покупок товарів за допомогою Всесвітньої мережі, – говорить начальник Конотопського відділу поліції Олексій Нештенко. – Перш за все, необхідно пам’ятати, що на тому кінці дроту може бути звичайнісінький зловмисник, а об’ява – «фейковим» оголошенням. Та, якщо, ви все ж таки зважилися на покупку, то краще користуватися послугою накладений платіж. Це трохи збільшить її вартість, проте ви не лише отримаєте очікуваний товар, але й зможете перевірити його технічний стан, і в разі виявлення недоліків – повернути продавцю».
Сектор комунікації поліції Сумської області