З нагоди цих свят у місті відбулася низка заходів,  які тривали протягом чотирьох днів42

Цьогоріч в Україні вперше відбулося відзначеня Дня захисника України на такому високому рівні. Навчальні заклади нашого міста теж не залишилися осторонь святкування, а у спеціалізованій школі №3 13 жовтня до цього свята приурочили відкриття тиру. Під час урочистої частини заходу міський голова Артем Семеніхін був позитивно вражений спільним виконанням Славня і тим, що дух патріотизму в наших душах зростає.

Протягом концертної програми учні згадали про всіх українців, які протягом багатовікової історії прагнули вибороти чи відстояти незалежність нашої держави. Козацьке військо, Герої Крут, члени Української Повстанської Армії, сучасні учасники АТО. Для всіх героїв прозвучала пісня на слова Івана Франка «Не пора». Розчулений і зворушений цією композицією, міський голова віддав доручення начальнику відділу освіти преміювати педагогічний колектив, який організував свято, виконавиці пісні призначити  стипендію міського голови, а всім учасникам концертної програми організувати найближчими канікулами поїздку до Львова на кілька днів за рахунок депутатських коштів.

Того ж дня відбулося відкриття першого шкільного тиру серед тих, на відновлення яких Конотопська міська рада виділила кошти. Школярі тут будуть здобувати базові теоретичні знання щодо поводження зі зброєю та набувати вмінь вправно стріляти. Почесне право перерізати стрічку до відновленого тиру та зробити перший постріл було надано міському голові Артему Семеніхіну. Цього ж дня у нововідкритому тирі відбулися міські змагання зі стрільби з пневматичної зброї серед школярів. До речі, у ньому взяли участь не лише юнаки, але й дівчата. Одразу видно, що стрілецький зал ще потребує якісного покриття, освітлення та умеблювання, та міський голова запевнив, що все це буде вирішено до кінця поточного року.

«Нагулявши апетит»,  гості заходу могли посмакувати смачною козацькою кашею, якою пригощали з польової кухні військовослужбовці 36-го шляховідновлювального загону.

1Напередодні Дня захисника України у нашому місті відбувся справжній козацький квест «Єдине місто – єдина країна», в якому за перемогу боролися 2 команди: збірна команда старшокласників «Вогник» та збірна із працівників міської ради «Конотопські січові стрільці».

 

Оскільки квест – це пошук, то шукати довелося точки із різного роду завданнями. Для цього необхідно було мати не тільки гарну фізичну підготовку, щоб швидко бігти, але обов’язково знати, що і де розташовано у рідному місті. Квест був побудований так, що дві команди виконували кожна своє завдання, але подекуди вони й перетиналися. Це траплялося у тих місцях, де неодмінно треба схилити голову на знак пошани і подяки перед подвигом Михайла Сусла, Героїв Небесної Сотні, Борців за волю України 1917–1960-х років.

На кожній локації треба було якнайкраще виконати завдання, які стосувалися різних періодів нашого міста та країни – це переможні дати сучасної українсько-російської війни, славна козача доба, історія ОУН-УПА. Козацький квест мав на меті також об’єднати і згуртувати навколо виконання завдань усіх учасників команди, які подекуди не знали один одного. Крім знань про українську минувшину, варто було також виявити свої естетичні смаки та туристичні навички. Сильна половина команд продемонструвала свої чоловічі вміння – розбирання та збирання автомату на швидкість. Тут і юні хлопці, і вже досвідчені чоловіки показали, що нашому місту нічого боятися, маючи таких захисників. Відкриттям для багатьох учасників квесту стали відвідини музейної кімнати ПТ КІСумДУ «Дорогами 1941-1943. Конотоп». Вони не лише дізналися про його існування, але і відвідали експозицію, що складається виключно з експонатів, знайдених на території Конотопщини.

Станція юних туристів стала кінцевим пунктом квесту і завершальним етапом розваги. Тут команди вправлялися у вмінні згуртовано і швидко виконувати фізичні завдання. Втомлені, але задоволені учасники за нагороду мали пригощання, як і годиться у справжніх козаків, смачним і гарячим кулішем.

2414 жовтня у рамках святкування Дня захисника України та Дня українського козацтва за активного 26сприяння депутата обласної ради Олени Сердюк та підтримки міського голови Артема Семеніхіна у місті відбувся фестиваль традиційної української кухні, на якому дві команди по п’ять учасників у кожній змагались у майстерному приготуванні справжньої гетьманської юшки, якою пригощали всіх бажаючих. Глядачі заходу теж мали змогу отримати чудові подарунки від організаторів, вправно виконавши пісню, або відгадавши кулінарну загадку. Учасники та глядачі кулінарних змагань отримали безліч позитивних емоцій та чудові призи, а також заглибились у справжню історію приготування українських страв.

Серед активних учасників святкування були голови квартальних комітетів міста. Вони у святковому українському вбранні у своєму курені організували виставку козацьких страв, таким чином продемонструвавши кулінарну майстерність. На  частування до куреня завітали міський голова з депутатами міської та обласної рад. Кварткоми передали Артему Семеніхіну хлібний кошик з пирогами, а він у відповідь привітав чоловічу половину з Днем Українського козацтва та вручив їм святкові подарунки.

Цього ж дня на сцені біля центру культури і дозвілля “Кінотеатр “Мир” за активної підтримки Артема Семеніхіна та управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації відбулось проведення обласного патріотичного свята “Козацькому роду нема переводу”. Присутній на заході міський голова Артем Семеніхін привітав присутніх зі святом та побажав їм бути гідними нащадками козаків та справжніми патріотами України. У заході взяли участь кращі художні колективи з міст та районів області, які подарували глядачам чудові українські народні пісні у власному виконанні.

До уваги конотопців та гостей міста були запропоновані святкова торгівля та похідна козацька кухня. А також виставкові фото-проекти, художні та книжкові виставки.

15 жовтня біля стели «Борцям за волю України» відбулось урочисте покладання квітів на знак вшанування наших пращурів, які боролися за 35незалежність України та нагородження нинішніх борців  із російським агресором на Сході нашої держави. Звертаючись до присутніх, міський голова Артем Семеніхін наголосив на трагічності цієї дати, адже 15 жовтня 1959 року був убитий провідник української нації Степан Бандера, а також зазначив, що українці відроджуються, як нація, прикладом тому є навіть те, як більшість із нас поводить себе під час звучання Славня. Цього дня сто конотопців, які мають статус Учасника бойових дій, були нагороджені пам’ятними медалями «Захиснику Батьківщини».

Святкування Дня захисника України та Дня українського козацтва тривало в Конотопі 4 дні. Протягом цього часу, крім вищезгаданих заходів, відбулося ще багато інших, не менш цікавих, про які ми розповімо вже в наступному номері газети. Зокрема, кубок міста з гандболу серед чоловічих команд, молодіжний проект – «Парад діджеїв», 1-й міський фестиваль вуличних видів спорту тощо. На жаль, через погодні умови був перенесений графіті-фестиваль «Слався, місто Конотоп».

Незважаючи на досить прохолодну погоду, святкування найбільших для українців свят, як релігійного, так і державного, довело, що ми – гідні нащадки своїх славетних пращурів, яким не байдуже, що буде з нашою нацією та державою завтра.