pres119 жовтня 2016 року  в рамках реалізації проекту «Інформаційна кампанія «Безцінна мить життя» для жителів міста Конотопа та Конотопського району» відбувся семінар “Забезпечення інтегрованого підходу до надання паліативної допомоги дітям та дорослим”. Учасниками заходу стали керівники та працівники фельдшерсько–акушерських пунктів Конотопського району; представники  медичних закладів міста Конотопа; представники органів влади міста Конотопа та Конотопського району; представники Конотопського місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги; представники медичного училища.

На семінарі були розглянуті питання, які можуть дозволити покращити якість обслуговування паліативних хворих в медичних закладах міста та району, а також у догляді за пацієнтами за місцем їхнього перебування.

Серед розглянутих тем були наступні:

–         Особливості та види  надання паліативної допомоги у місті Конотопі та Конотопському районі (Гапоненко О. О. – заступник головного лікаря Конотопської ЦРЛ ім. М. Давидова).

–         Дитяча паліативна допомога в місті Конотопі та Конотопському районі (Чернявська Л.М. – завідуюча дитячої поліклініки  Конотопської міської лікарні).

–         Права паліативних пацієнтів та механізми їх забезпечення(Муха О. М. – директор Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги).

–         Реальний стан, за результатами моніторингових візитів Національного превентивного механізму, в закладах хосписної та паліативної pres2допомоги в Україні.   Супровід індивідуальних звернень громадян щодо доступу до паліативної допомоги. Реальний стан потреби у знеболенні (Волік В. І. – начальник відділу правопросвітництва Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги).

Семінар для медичних працівників став черговим заходом проекту, що реалізується Міжнародним благодійним фондом «Крила надії» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із Конотопським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Конотопською міською спілкою жінок.