Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 29.03.2016 року № 122/2016  у жовтні – листопаді 2016 року проводиться призов на строкову вiйськову службу громадян  до лав  Збройних Сил України  та інших військових формувань, а саме:

– до ЗС України (Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили)

– до Національної гвардії МВС України ;

– до Державної спеціальної служби транспорту.

На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статті , придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час , яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років , та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. 18- і 19-річні громадяни України можуть піти служити, але тільки за власним бажанням.

Термін служби незалежно від виду Збройних сил України 18 місяців, особи з вищою освітою  служитимуть 12 місяців.

Усі призовники користуватимуться соціальними гарантіями та пільгами у відповідності до Законів України. Зокрема громадянам, які працюють має гарантовано зберегтися місце праці та його середній заробіток, не зважаючи на форму власності підприємства.

Призовники, які призиваються на строкову військову службу, не проходять службу в зоні АТО.

Держава бере на себе зобов’язання із повного забезпечення строковиків обмундируванням, харчуванням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 затверджено   порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Конотопською РДА прийняте рішення  про виділення з бюджетів селищної та сільських рад одноразової грошової допомоги громадянам, які призиваються на строкову військову службу і зареєстровані  по Конотопському району, в розмірі 5 тис. гривень.

Громадяни , які ухиляються від призову і не з`являться до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно чинного законодавства.