top-photoПродаж  товарів на ринках нашого міста здійснюється відповідно до Правил торгівлі на ринках міста, затверджених рішенням міської ради 6 скликання (15 сесія) від 28 грудня 2011 та інших нормативних документів.

Загальні застереження споживачам:

слідкуйте, щоб перед зважуванням стрілка терезів стояла на нулі, а при            зважуванні чекайте, поки вона зовсім не зупиниться;

вибираючи продукти, пам’ятайте – на вітрину виставляють більш якісний товар;

під час зважування можливе пересортування: додання продуктів більш низького сорту, особливо овочів, фруктів, м’ясних продуктів;

зверніть увагу на те, як і де зберігаються продукти на протязі дня. Продукти (м’ясо, рибопродукти, молокопродукти тощо), які швидко псуються краще купувати зранку і там, де є холодильник.

не купуйте продукти, на упаковці яких немає інформації про їх склад, виробника, термін та умови зберігання, позначення нормативного документа (для харчових продуктів вітчизняного виробництва)  або якщо ця інформація викладена на незрозумілій для вас мові.

перевіряйте гроші (розрахунок, отриману здачу), не відходячи від прилавку (каси), оскільки потім доказати щось продавцеві буде дуже важко.

Радимо звертати увагу на:

наявність на торговому місці продавця таблички із зазначенням назви суб’єкта підприємницької діяльності що організував торгівлю;

наявність ярликів цін, як вони оформлені – чи є назва товару, який пропонується для продажу, його вартість;

термін придатності продуктів харчування (дату виготовлення та дату, до якої треба вжити даний продукт).

Споживач, який хоче бути впевненим у цілковитій безпечності того чи іншого товару, повинен цікавитись наявністю документів, якими підтверджується їх якість та безпека (сертифікати, висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку тощо).

Якщо у вас виникають сумніви щодо чистої ваги  проданих товарів, то перевірити правильність зважування можна на  контрольних вагах,  які повинні бути встановлені в доступному місці на ринку з відповідними інформаційними табличками, а їх місцезнаходження обов’язково повинно зазначатись на графічно виконаному плані ринку.

Чи повинні на ринку видати чек?

Відповідно до Правил торгівлі на ринках міста – на вимогу покупця продавець (суб’єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства звільнений від застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок) повинен видати товарний чек, що засвідчує факт купівлі, у якому зазначаються: найменування суб’єкта господарювання та ринку, ряд та номер торгівельного місця, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис.

Якщо продавець відмовляється видати чек, то краще утриматися від покупки та придбати той же товар у іншого продавця. Не маючи такого документу, громадяни свідомо позбавляють себе права на державний захист, оскільки вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, що засвідчує факт придбання товарів чи послуг. Ця норма передбачена Законом України «Про захист прав споживачів».

Якщо права споживача порушені.

Якщо покупцю продано неякісний товар, він має право вимагати від продавця (суб’єкта підприємницької діяльності) задоволення своїх вимог, передбачених Законом України «Про захист прав споживачів».

Коли ж виникають якісь негаразди, покупець має право звернутись за захистом своїх прав:

до суб’єкта підприємницької діяльності (продавця), що організував торгівлю на ринку;

до адміністрації ринку;
до відділу контролю (з питань захисту прав споживачів) міської ради

(пр. Миру, 8, каб.408, 4-й пов., тел. 2 30 26).