d1e7919cac517367d6e0d06813bea277.i625x469x496Наближаються новорічні свята, а це означає, що  в домі з’явиться велика кількість кондитерських новорічних подарунків від Діда Мороза, які вже сьогодні переповнюють полиці магазинів. І цукерки, наразі,  стануть основною їжею малюків, а їх щічки покриються червоними цятками. А про кількість різних шкідливих добавок у вигляді ароматизаторів, консервантів і барвників, які потраплять до шлунку діточок за час новорічних свят, і думати боязко! То  чи не загрожують новорічні солодкі подарунки більш серйозними проблемами зі здоров’ям, ніж діатез?
В Україні сьогодні використовуються близько 300 добавок. Для порівняння у США використовують 1,5 тисячі із 2,5 тисяч дозволених Міжнародним Codex Alimentarius (звід законів про їжу), у Європі – близько 600.
Тобто в Україні використовується найменша кількість добавок, проте це не привід заспокоїтися та не переживати з приводу солодких новорічних подарунків.

До групи ризику потрапляють продукти, що містять:
– барвники Е102 (тартразін),
– Е104 (хіноліновий жовтий),
– Е110 (жовтий «захід сонця», спеціальний жовтий FCF),
– Е 122 (азорубін),
– Е124 (понсо 4R)
– Е129 (спеціальний червоний AG).

Під час спостережень за здоров’ям дітей, які регулярно вживали солодощі з цими добавками, було встановлено, що ці Е-добавки можуть викликати синдром гіперактивності. Його прояви: діти легко зляться, стають надмірно неспокійними та менш уважними. Крім того, ці добавки можуть стати причиною порушень сну і різних алергічних реакцій.
Проблема добавок посилюється ще й тим, що досі ніхто не досліджував небезпеку, яку несуть з собою різні поєднання Е-добавок.
І жоден із фахівців не стверджуватиме, що всі ці добавки не матимуть жодного впливу на генофонд нації. Щоб робити такі висновки, потрібні спостереження не за одним поколінням.
Що ж робити? Залишити дітей без солодощів на Новий рік?
В ідеалі – так. А на практиці треба зважати на те, що для кожної з добавок встановлюється безпечний рівень з урахуванням допустимої добової дози. Добова доза розраховується на кілограм маси тіла. Тому дуже важливо, щоб батьки розуміли, що їжу, яка містить харчові добавки, малюкам слід давати в помірній кількості.
До 3-х років взагалі не слід давати магазинні солодощі маленьким діткам.
А при купівлі смаколиків радимо уважно вивчати упаковку. Кількість харчових добавок, які використовуються в харчовій промисловості, така велика, що запам’ятати їх майже нереально. Але, неважко виписати собі хоч би «Е-шки», наведені вище. І не купувати ті солодощі, в складі яких  вони зазначені.
А ще слід відмовитись від яскраво забарвлених продуктів та продуктів із неприродно різким запахом. З усіх можливих солодощів найоптимальнішими для малюків є білий зефір, халва або пастила.
І старайтесь привчити своїх дітей замість цукерок їсти сухофрукти або горіхи.