9 грудня 2016 року в Конотопській дитячій музичній школі №1 відбулась лекція-концерт «Розмаїття музики епохи романтизму». Романтизм – це напрямок у мистецтві, що зародився в Європі на початку дев’ятнадцятого століття. «Настільки прекрасного покоління, як романтики, Європа не бачила з часів Відродження. Чудові образи світу мрій, оголені почуття і прагнення до піднесеної духовності, – такими фарбами намальована музична культура епохи романтизму» (Стефан Цвейг).

Ведуча заходу – Аліна Рябченко, розповіла присутнім про три етапи музичного романтизму, детально зупинилась на  композиторах цієї епохи. Присутні в залі  з насолодою слухали твори  Антоніна Дворжака, Едварда Гріга, Ференца Шуберта, Фелікса Мендельсона, Роберта Шуберта, Фредеріка Шопена у виконанні дитячого оркестру «Гармоніка», Вероніки Бурдавіциної, викладачів Бориса Костюченка, Тетяни Клименко та Оксани Дворянкіної, Марії Григорець, Ірини Бомштейн та Світлани Локтіонової,  вокального ансамблю «Домінанта», ансамблю скрипалів «Ренесанс».

Ведуча зупинилась на  тому, як романтизм позначився  на творах українських композиторів. Прозвучав «Козачок» з опери «Запорожець за Дунаєм» Семена  Гулака-Артемовського та «Елегія» Миколи Лисенка у виконанні учнів Олександри Лисенко та Карини Листопад.

З захопленням всі присутні слухали парафраз на увертюру до опери «Кармен» у виконанні інструментального ансамблю «Дивертисмент»  та сюїту «Пер Гюнт» Едварда Гріга у виконанні інструментального ансамблю «Фантазія».

Гучними оплесками та вигуками «Браво!» ще довго вдячні слухачі не відпускали втомлених, але щасливих артистів.

12121