14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять та висловити свою безмірну вдячність героям, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди зібрались учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації, члени громадських організацій та просто небайдужі мешканці нашого міста.
Зі словами вдячності виступив керуючий справами виконкому Венедикт Ідрисович Яроцький та вручив почесні грамоти міської ради та подяки міського голови учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції за мужність і професіоналізм проявлені при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вагомий внесок у вирішенні питань соціального захисту чорнобильців, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
Перший заступник голови Конотопської райдержадміністрації Андрій Іванович Сахно та заступник голови Конотопської районної ради Ірина Володимирівна Клігунова нагородили ліквідаторів пам’ятними медалями за мужність та героїзм, вагомий особистий внесок у справах захисту українського народу від наслідків техногенної катастрофи.
Побажав міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні голова Конотопської міської в Сумській області організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Вікторович Шумицький.
Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії, а священнослужителі церкви Різдва Пресвятої Богородиці провели поминальний молебень.