За 11 місяців 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 478 кримінальних проваджень за фактами вчинення посадовими особами органів ДФС злочинів у сфері службової діяльності. З них податкової сфери стосуються 301 провадження, митної – 177. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

«За вказаний період за фактами хабарництва розпочато 91  провадження та 197 – за зловживання владою або службовим становищем. Також під час розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за нашими матеріалами, оголошено 172 повідомлення про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, з яких 74 – за одержання неправомірної вигоди», – розповів Юрій Шеремет.

Як розповів посадовець, кримінальні провадження розпочинаються не лише проти посадових осіб ДФС, але й стосовно осіб, які підбурювали службовців до корупційних дій. З початку року розпочато 13 таких проваджень, до кримінальної відповідальності притягнуто 6 осіб.

«Особлива увага приділяється перевірці скарг, які надходять від фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій працівників ДФС. За цей період було перевірено 1,2 тис. скарг, з яких 237 підтвердилися», – зазначив Юрій Шеремет.

Змінено Порядок подання скарг платниками податків

Конотопська ОДПІ доводить до відома платників податків, що з метою удосконалення процедури оскарження податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів ДФС під час адміністративного оскарження, Міністерство фінансів України наказом від 28.09.2016 N849 затвердило зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами.

Зокрема, Порядок доповнено правилом, згідно якого розгляд матеріалів скарг платників податків відбувається у закритому засіданні.

Розгляд матеріалів скарг у відкритому засіданні може проходити виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги. Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю.

Клопотання про розгляд матеріалів скарги у відкритому засіданні має бути заявлене одночасно із поданням скарги. Клопотання розглядається контролюючим органом протягом 10 робочих днів з моменту його отримання. Результати розгляду клопотання  повідомляються особі не пізніше п’яти робочих днів до дати розгляду матеріалів скарги.

Крім того, Порядок доповнено формою клопотання платника  податків про відкритий  розгляд матеріалів скарги. Наказ набрав чинності 25 листопада 2016 року.

Надання громадянам безоплатної правової допомоги

Відповідно  до Закону  України  «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 №3460-VI безоплатна первинна правова допомога це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг: надання правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань, та інші.  Зокрема, Законом передбачено, що  органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані проводити особистий прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, з питань, що належать до компетенції відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.

Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, проводиться Конотопською ОДПІ відповідно до  графіків особистого прийому громадян посадовими особами, які оприлюднені на субсайті ГУ ДФС у Сумській області  та  на стендах в центрі обслуговування платників.

 

ДФС розраховує на запровадження спільного контролю ще у 8 пунктах пропуску

Протягом 2016 року відбувалися динамічні процеси реформування митних органів України. Мета цих процесів полягала в сприянні торгівлі шляхом спрощення митних процедур, у створенні сучасних митних органів та забезпеченні економічної безпеки України.  У 2016 році завдяки зусиллям по спрощенню та прискоренню митних процедур досягнуті хороші результати:  96 відс. декларацій подається в електронному вигляді; майже 90 відс. товарів, які імпортуються в Україну, оформлено за 1 методом; декларації в режимі експорту оформлюються протягом 1 години, в режимі імпорту – 2 годин 15 хв. Крім того, з 1 січня 2016 року видано 48 тисяч сертифікатів EUR1. Також у серпні цього року була створена Міжрегіональна митниця, завдання якої полягає у координації діяльності митних органів в Україні на випадок надзвичайних ситуацій та боротьбі з контрабандою та можливими корупційними проявами.

Для ДФС надзвичайно важливими є розвиток і удосконалення співпраці з митними адміністраціями сусідніх держав та  введення нових форм взаємодії, спрямованих на спрощення митних процедур та прискорення митних формальностей. Однією з таких форм є спільний прикордонний та митний контроль який на даний час здійснюється у 8 пунктах пропуску, розташованих на українсько-польській та українсько-молдовській ділянках державного кордону. Відбуваються відповідні переговори на запровадження спільного контролю ще у 8 пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Румунією та Словаччиною.

Більше 310 мільйонів гривень ЄСВ сплачено на соціальні потреби

За 11 місяців 2016 року Конотопською ОДПІ забезпечено надходження 310,5 млн. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомляє Юрій Чеботарьов, в.о. начальника Конотопської ОДПІ. Завдання ГУ ДФС у Сумській області  виконано на 102,4 відс., додатково зібрано 7,2 млн. гривень.

Зокрема, у листопаді поточного року платники сплатили 29,7 млн. грн єдиного внеску, що становить 105,3 відс. встановлених завдань, додаткові надходження склали 1,5 млн. гривень.

– Необхідно звернути увагу платників, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. При цьому безпосередньо з заробітної плати працівників ЄСВ не утримується –– говорить керівник Конотопської ОДПІ.

При цьому з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Протягом 2016 року ця величина поступово зростала: з 1 січня вона складала 34 тис.450 грн, ( ЄСВ – 7579 грн,) з 1 травня – 36 тис. 250 грн., (ЄСВ 7975 грн.), а з 1 грудня – 40 тис. грн. (ЄСВ-8800 гривень).