23 грудня 2016 року в міському будинку культури «Зоряний» відбулася обласна творча лабораторія керівників вокально-хорового жанру комунальних клубних закладів та організаційно-методичних центрів.

В рамках цього інноваційного семінару розглядалися питання стану і розвитку вокально-хорового жанру в області, принципи підбору репертуару для хорових колективів та вокальних ансамблів, збереження та популяризація етнокультурної спадщини Сумщини,   методика роботи керівника з хоровим колективом з метою вдосконалення їх майстерності.

Відкрили роботу творчої лабораторії заступник директора Сумського науково-методичного центру культури і мистецтв Людмила Гураль, начальник організаційно-методичного відділу клубної роботи і розвитку аматорської творчості Сумського науково-методичного центру культури і мистецтв Оксана Бойко та начальник відділу культури і туризму  Конотопської міської ради Олена Шинкаренко.

Директор міського будинку культури «Зоряний» Сергій Завалій привітав всіх учасників обласного семінару  та розповів про створення сприятливих умов для розвитку аматорської творчості у закладі.

Для учасників семінару керівник народного хорового колективу «Рідна пісня» міського будинку культури «Зоряний» Олександр Шерудило провів майстер-клас «Специфіка роботи з хоровим колективом народного співу» з вивчення вокально-хорових творів.

На практичному занятті слухачі мали змогу  вивчити досвід роботи  одного з кращих колетивів  області.   По закінченню заняття між народним аматорським хоровим колективом «Рідна пісня» та зведеним хором учасників обласної творчої лабораторії відбувся «батл хорів», на  якому обидві сторони показали високий рівень професійної майстерності.

Крім того, слухачі одержали репертуарні збірники для роботи з вокально-хоровими коллективами.

По завершенні творчої лабораторії  за «круглим столом» було підведено підсумки практичної роботи та надані пропозиції щодо подальшої організації роботи.